Почніть роботу з Mastodon

   Шукаєте альтернативу Твіттер? Mastodon пропонує альтернативу без мільярдерів

   Mastodon отримав велику вигоду від поглинання Twitter Ілоном Маском; Оскільки Twitter перебуває в очевидному хаосі, а багатьом раніше забороненим користувачам дозволено повернутися, багато людей почали шукати адекватну альтернативу. Для багатьох альтернативою є Mastodon. Він має дуже суворі правила проти зловживань, і, доклавши трохи зусиль, ви можете зробити його таким же простим у використанні, як Twitter.

    Існують різні сервери Mastodon для різних людей. Mastodon називає їх «інстанціями», а є інстанції для журналістів, барабанщиків, екологів… і так далі. Ви можете переглядати публікації та спілкуватися з людьми з інших інсталяцій так само, як ви можете надсилати електронні листи користувачам Gmail зі своєї пошти iCloud.

   ЯК налаштуватися на Mastodon

   Знайдіть своє місце

   У веб-переглядачі перейдіть на joinmastodon.org і натисніть «Сервери». Це дає змогу переглянути список доступних серверів і відсортувати їх. Наприклад, ви можете знайти спільноти, присвячені футболу чи техніці, або конкретним містам чи країнам. 

   На вкладці «Сервери»  буде показано одну з двох кнопок: «Створити обліковий запис» або «Подати заявку на створення облікового запису». Перше означає, що будь-хто може приєднатися; останнє означає, що сервер перевіряє нових користувачів, щоб переконатися, що вони не є потенційною проблемою.

   Прочитайте правила

   Кожна спільнота  має власний набір правил, і їх порушення може призвести до блокування доступу. Ці правила, для прикладу, досить типові: нічого протизаконного, жодної мови ненависті тощо.

    Налаштуйтеся на Mastodon

   Введіть свої дані

   Все, що вам зараз потрібно зробити, це зареєструватися, вказавши своє ім’я, бажане ім’я користувача та адресу електронної пошти. Ви реєструєтеся за допомогою сервера, а не програми; ви можете використовувати будь-яку програму, яка вам подобається, щоб отримати доступ до свого облікового запису.

   Перевірте свій спам

   Як не дивно, електронні листи з підтвердженням Mastodon часто потрапляють просто у спам. Якщо ви не бачите посилання для підтвердження електронної пошти, можливо, її помилково позначено як спам. Знайдіть повідомлення та натисніть посилання, щоб активувати обліковий запис.

   Подивіться навколо

   Це веб-інтерфейс для Mastodon, і він має три колонки. Ліворуч ви пишете свої дописи та відповіді. Посередині розташовано місце, де ви бачите інші дописи, а праворуч є різні варіанти фільтрування того, що ви бачите.

   Існує три види Мастодонта. Стандартний перегляд — це ваша власна стрічка, яка міститиме публікації людей, на яких ви підписані. Локальний перегляд показує публікації, опубліковані в екземплярі, на якому ви перебуваєте

   7 Встановіть програму

   Є кілька хороших сторонніх програм для Mastodon як для комп’ютера, так і для iOS, і багато з них безкоштовні. Хоча вони можуть виглядати по-різному, усі вони працюють однаково. Давайте спробуємо безкоштовну програму Mastonaut  для Mac.

   8 Виберіть обліковий запис

   Тут у вас є два варіанти; Ви можете увійти за допомогою наявного облікового запису Mastodon або створити новий. 

   9 Авторизуйте свою програму

   Незалежно від того, користуєтеся ви Mac, iPad чи iPhone, програму потрібно авторизувати, перш ніж вона зможе підключитися до вашого облікового запису. Ви повинні  побачити екран, і натиснувши «Авторизувати», ви повернетеся до програми.

   10тЗнайдіть своїх людей

   Чудовий спосіб знайти людей — побачити, хто з ваших підписників у Twitter має облікові записи Mastodon.  Movetodon.org може просканувати ваш обліковий запис Twitter, дозволяючи вам стежити за деякими або всіма людьми, які мають посилання на Mastodon у своїх профілях.