Підключіть свій iPad (або iPhone) майже до будь-чого за допомогою USB-C

   Використовуйте зовнішні пристрої

   Однією з наших улюблених особливостей останніх iPad є їх порт USB-C, який дозволяє підключати будь-які пристрої.

   USB-C — найновіша та найшвидша версія стандарту, яка дає змогу підключати більш вимогливі пристрої, наприклад швидкісні зовнішні накопичувачі. Він також дозволяє заряджати ваш iPhone, AirPods або Apple Watch; просто підключіть відповідний кабель до свого iPad, і він поділиться своїм акумулятором як павербанк.

   Це ще не все, що може ваш iPad. Він може переміщувати файли на зовнішні диски та карти пам’яті; підключення до зовнішніх дисплеїв DisplayPort; підключення до зовнішніх клавіатур і мишок; підключення до USB-інтерфейсів мікрофонів і музичних інструментів; і ви можете використовувати його з адаптерами як вихід HDMI або роз’єм Ethernet.

   Застосовуються деякі обмеження

   Завдяки 11-дюймовому iPad Pro третього покоління та 12,9-дюймовому iPad Pro п’ятого покоління ви можете підключати  до кількох пристроїв по Thunderbolt одночасно.

   Однак є деякі обмеження того, що ви можете робити. Веб-камери USB не працюватимуть у FaceTime, і хоча ви можете підключитися до зовнішнього накопичувача, ви не можете відформатувати або розділити його, і його потрібно відформатувати заздалегідь  як exFAT, HFS, FAT32 або APFS. А деякі USB-пристрої потребують більше енергії, ніж може забезпечити ваш iPad, тому для них вам потрібно буде підключити iPad до USB-концентратора, що живиться від мережі. 

   Якщо вам подобається створювати музику, USB-C дозволяє підключати зовнішні клавіатури, щоб ви могли грати в GarageBand.

    Використання зовнішнього накопичувача

   Відкрийте файли

   Коли ви підключаєте зовнішній USB-накопичувач або карту пам’яті, вони з’являться в розділі «Місця» на бічній панелі програми «Файли». Деяким пристроям може знадобитися зовнішнє джерело живлення – якщо так, вони не відображатимуться, доки їх не під’єднають до джерела живлення.

   Перегляньте свої файли

   Як бачите, зовнішнє сховище працює так само, як сховище на iPad, і ви можете перетягувати між ними. Однак ви не можете відформатувати зовнішню пам’ять зі свого iPad; для цього вам потрібно буде підключити його до вашого Mac.

   3 Послухайте

   Однією з чудових переваг USB-C є те, що він дуже швидкий, а це означає, що вам не потрібно копіювати медіафайли із зовнішньої пам’яті на свій iPad, щоб їх відтворювати. 

   Отримайте розмітку

   Усе на зовнішній пам’яті працює так само, якби файли зберігалися на вашому iPad, тож, наприклад, ви можете відкрити зображення та скористатися розміткою, щоб виділити чи додати до нього коментарі, або скористатися меню «Поділитися», щоб надіслати його через повідомлення чи пошту.

   5 Перегляньте свої відео

   За умови, що вони у форматі, який може відтворювати ваш iPad, ви навіть можете відтворювати відео в режимі реального часу із зовнішньої пам’яті 

   Застосуйте дії

   Натисніть і утримуйте файл або папку в програмі Файли, щоб побачити це меню; це дає вам доступ до найпоширеніших дій із файлами, включаючи перейменування, архівування, дублювання, позначення або видалення файлів чи папок.

   Трохи історії від UkrMac

   Thunderbolt був швидшою альтернативою USB, але останні версії USB наздогнали його. Порт USB-C/USB 4 iPad Pro також є портом Thunderbolt 4.

   Вам не потрібен останній iPad, щоб підключити до планшета такі пристрої, як USB-клавіатури чи аудіоінтерфейси, але для їх підключення вам знадобиться кабель або адаптер Lightning-USB. Це також працюватиме з iPhone.