Скільки пропрацює SSD на M1 Mac

   З. Мені подобається викачувати багато фільмів і програм на моєму річному M1 MacBook Pro, але інколи  я побоююсь що це може “вбити”  твердотільний накопичувач мого мака,   Чи варто записувати файли  на зовнішній SSD? 

   Стандартні прогнози терміну служби твердотільних накопичувачів базуються на обмеженій кількості разів, які можна записати в кожен блок пам’яті. Коли залишковий ресурс внутрішнього твердотільного накопичувача вашого Mac падає  нижче 50%, його вихід з ладу стає дедалі ймовірнішим, хоча, як і в будь-якій електроніці, існує віддалена ймовірність, що це може статися будь-коли. За перший рік ваш Mac використав лише 1% очікуваного терміну служби. Навіть якщо використовувати його вдвічі більше, ви можете очікувати, що він працюватиме ще 25 років або більше, до цього часу більшість SSD, швидше за все, помруть від старості.

   Швидкий SSD  на Thunderbolt 3 забезпечував би лише половину продуктивності внутрішнього SSD і міг би лише зменшити знос внутрішньої частини. Це тому, що більшість тимчасових файлів і кеш-пам’яті, відповідальних за багато записів на диск, все одно будуть зберігатися у внутрішній пам’яті. Деякі файли, як-от віртуальні машини та величезні бази даних, можуть зменшити знос, якщо зберігаються на зовнішніх дисках, оскільки вони дуже великі та часто змінюються. Однак загалом вам краще використовувати внутрішній SSD вашого Mac: зрештою, саме тому ми платимо за нього так багато.

   Швидкість твердотільних накопичувачів у комп’ютерах Apple silicon Mac  більш ніж удвічі перевищує швидкість найкращого еквівалента Thunderbolt 3, про ЮСБ флешки і мови не може бути – їхня швидкість в десятки і сотні разів може бути нижча.

   Тому порада – використовуйте ваш мак як вам завгодно, всеодно через декілька років ви захочете купити новий!

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *