Що буде з Айфоном?

   Починаючи з 2007 року, коли Стів Джобс вийшов на сцену, вимовив ці слова та змінив історію своєї компанії, iPhone став у центрі багатотрильйонної імперії Apple. Рік за роком компанія випускає найновішу модель із різноманітними вдосконаленнями функцій. З року в рік споживачі збираються купувати його останню модель.

   Через шістнадцять років після запуску iPhone, у світі є багато одиниць телефонів Apple. У заяві, про прибутки Apple за 2023 рік, який охоплює останні три місяці 2022 року, головний виконавчий директор  Тім Кук сказав:

   «Протягом грудневого кварталу ми досягли важливої ​​віхи та раді повідомити, що зараз у нашій зростаючій базі активованих пристроїв є понад 2 мільярди активних пристроїв».

   Можна з упевненістю припустити, що значну частину цих активних пристроїв становлять iPhone. Цікаво, що головний фінансовий директор Apple Лука Маестрі використав ту саму заяву, щоб підкреслити, що «ми встановили історичний рекорд доходу в 20,8 мільярда доларів у нашому бізнесі послуг». Apple, безумовно, прагне показати інвесторам, що дохід від її послуг зростає, але  ж якби продажі iPhone збільшувались, то саме на цьому він би зосередився.

   Що говорять цифри?

   Apple повідомила, що продажі iPhone впали на вісім відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року до 65,8 мільярда доларів. Це було перше падіння продажів з 2020 року. Це особливо занепокоює, враховуючи, що цифри наведені за квартал, який включає як випуск iPhone 14, так і основний новорічний період. Однією з ключових проблем є збій у виробництві пристроїв у Китаї, здебільшого викликаний карантином у країні через Covid. Країна має вирішальне значення для виробничого процесу Apple. Однак Кук був оптимістично налаштований щодо подальших подій, сказавши агентству новин Reuters, що «виробництво повернулося там, де ми хочемо, щоб воно було».

   Однак проблеми виходять за рамки уповільнення виробництва. Здається, хоча iPhone залишається сенсаційно популярним, люди тримають свої пристрої довше, ніж раніше. 

   Іншим ключовим фактором, здається, є зростаюче відчуття того, що кожне покоління iPhone уже не є значно кращим за попереднє. Звичайно, завжди є багато оновлень і нових функцій, але для багатьох ці  вдосконалення не варті витрат.

   Візьмемо, наприклад, iPhone 12 Pro. Хоча ми, безсумнівно, бачили деякі приємні доповнення в наступних моделях, відомо, що батарея на пристрої залишається справною, камери більш ніж достатньо для любителя, а телефон підтримує як 5G, так і останню версію iOS. Отже, якщо у вас є телефон, яким ви задоволені, де стимул для оновлення?

   Не всі погані новини

   У багатьох відношеннях це справді щось позитивне для Apple, чим можна похвалитися. Це підтвердження якості її пристроїв, а також означає, що менше старих iPhone утилізується, що краще для навколишнього середовища.

   Дійсно, саме такий підхід компанія застосувала, запускаючи Self Service Repairs у Європі наприкінці 2022 року. Програма дає змогу клієнтам у деяких європейських країнах,  купувати запчастини Apple і самостійно ремонтувати свій iPhone. «Ми віримо, що найкраща технологія для наших клієнтів і для планети — це технологія, яка довговічна, тому ми розробляємо наші продукти, щоб вони були довговічними й рідко потребували технічного обслуговування чи ремонту», — сказав Джефф Вільямс, головний операційний директор Apple.  Хоча кількість людей, які скористаються перевагами такої програми, ймовірно, буде відносно невеликою, все це сприяє уповільненню кількості людей, які бажають придбати найновіший пристрій.

   Найпопулярніший iPhone

   Вважається, що iPhone 6 і iPhone 6 Plus є найпопулярнішими моделями iPhone усіх часів із загальним числом проданих 222,4 мільйонів. Це включає приголомшливі 4 мільйони одиниць, проданих в Apple Store у день запуску.

   iPhone 6 вважався значним оновленням попередніх моделей. 6 Plus із 5,5-дюймовим екраном був першим телефоном Apple із більшим дисплеєм.

   Проте iPhone 6 не обійшовся без суперечок – Apple визнала, що це був ключовий пристрій, на якому вона навмисно сповільнювала процесор.

   Apple взяла на себе зобов’язання виробляти довговічні, якісні продукти, які чудово впливають на навколишнє середовище та наші кишені, але не дуже добре для прибутку компанії.

    ZDNet ще у вересні 2020 року опрацював деякі цифри та виявив, що продажі iPhone — кількість фактично проданих iPhone, а не сума грошей, яку Apple заробляє на продажах — падають протягом п’яти років. З плином часу ми чули історії про Apple, яка просила своїх виробників зменшити виробництво або навіть припинити виробництво певних моделей і зосередитися на інших, мабуть, тих, які продаються краще. Наприклад, у жовтні 2022 року виробництво iPhone 14 Plus було скорочено через низький попит на великий пристрій, який мав усі ті ж функції, що й стандартний iPhone 14. Подібна доля спіткала iPhone 12 mini ще у 2021 році. Крім того, виглядає ніби ми взагалі не побачимо наступного покоління iPhone SE. 

   Криза? Яка криза?

   Очевидно, що iPhone залишається шалено популярним у всьому світі. Варто повторити статистику, отриману раніше – у світі існує 2 мільярди активних пристроїв Apple. Продажі на таких ключових ринках, як Індія, продовжують зростати;  вважалося, що в 2022 році в Індії могло бути продано до 7 мільйонів iPhone, а за шість років iPhone отримав 10 мільйонів користувачів у країні.

   Як зазначив Тім Кук, зараз очікується, що виробництво iPhone повернеться на звичний рівень, що має сприяти покращенню поставок. Є також певна надія на позитивний поворот в економічних умовах, що може дати людям більше грошей, щоб витрачати на такі речі, як нові iPhone.

   Хоча до iPhone 15 ще деякий час, це не зупинило спекуляції. MacRumors повідомляє, що, ймовірно, буде щось на зразок редизайну.

   Камери завжди покращуються з кожним новим iPhone, і цей рік не буде іншим. Дійсно, Мін-Чі Куо вважає, що топова модель iPhone 15 може запропонувати оновлений телеоб’єктив «перископ». Інші потенційні нові функції включають твердотільні поверхні на бічній панелі телефону замість фізичних кнопок, використання додаткових Taptic Engine для забезпечення тактильного зворотного зв’язку. Марк Гурман з Bloomberg News повідомив, що може з’явитися iPhone 15 Ultra. Це може стосуватися просто узгодження назви топового iPhone з Apple Watch Ultra, але це також може сигналізувати про більш міцний пристрій, призначений для інтенсивного використання на вулиці.

   Якщо обговорювані функції будуть реалізовані, вони зроблять наступний Apple iPhone дуже спокусливим варіантом, особливо для тих, хто тримався старішої моделі.

   Насправді iPhone нікуди не подінеться найближчим часом. Усі найбільші технологічні компанії світу пережили важкі часи в останні місяці, і нещодавні фінансові результати Apple нарешті показали, що навіть вона не захищена від ринкових факторів. Залежно від тих нових функцій, за чутками, у наступному поколінні iPhone знову може відбутися бум продажів популярного телефону Apple.

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *