Що таке, і як використовувати iCloud?

   Що таке iCloud?

   У двох словах, це набір послуг, які стали можливими завдяки підключенню комп’ютера або мобільного пристрою до серверів Apple.

   Фотографії iCloud

    Використовуючи Photo Stream, iCloud може зберігати ваші останні 1000 фотографій протягом 30 днів. Потім вони синхронізуються з усім вашим обладнанням Apple із підтримкою Photo Stream. iCloud Photos йде далі і зберігає кожну фотографію та відео в хмарі, синхронізуючи дані та редагування, а також самі фотографії. Ви можете скористатися опцією Optimize Storage, щоб зберігати версії з низькою роздільною здатністю на своїх пристроях і копії з високою роздільною здатністю в iCloud.

   Ви можете синхронізувати всі знімки та кліпи на своїх пристроях Apple тощо

   iCloud Photos доступний на комп’ютерах Mac, iPad і iPhone, і його можна переглядати на Apple TV.

   Фотографії iCloud на Apple TV

   Щоб переглянути фотографії iCloud на Apple TV, спочатку відкрийте програму «Налаштування». Перейдіть до «Користувачі та облікові записи» > [ваше ім’я] > «Фотографії» та ввімкніть «Фотографії iCloud». Потім ви можете переглянути свої фотографії та відео, відкривши програму «Фотографії», перейшовши до зображення, відео чи альбому, які хочете переглянути, за допомогою пульта дистанційного керування та клацніть.

   Сервіс iCloud Photos тісно інтегрований у програму Photos на Mac і мобільних пристроях Apple. Коли iCloud Photos активовано, кожне зроблене вами фото автоматично завантажується у ваш обліковий запис iCloud і синхронізується з іншими пристроями Apple, на яких ви ввійшли в Apple ID. Таким чином, ви можете насолоджуватися фотографіями та відео на будь-якому обладнанні Apple, незалежно від того, на якому пристрої вони були зняті.

   Такі функції, як спогади, люди та внесені вами зміни синхронізуються між вашими пристроями Apple. Відредагуйте фотографію на своєму Mac, і відредагована версія також з’явиться на вашому iPad та iPhone. Коли ви отримуєте доступ до своїх фотографій на веб-сайті iCloud, вони впорядковуються відповідно до дати й часу зйомки, а ваші альбоми, створені власноруч і автоматично згенеровані, із програми «Фотографії» також переносяться до служби фотографій iCloud.

   Вивільніть простір

   Якщо на вашому мобільному пристрої стає мало пам’яті, ви можете ввімкнути функцію оптимізації пам’яті. Відтоді копії ваших мультимедійних файлів у повній роздільній здатності зберігаються в iCloud, а версії з нижчою роздільною здатністю відображаються на ваших пристроях Apple, звідки ви можете завантажити та відкрити їх за бажанням. Просто переконайтеся, що у вашому обліковому записі iCloud є багато місця для зберігання, якщо ви робите багато фотографій. Звичайно, є інший варіант. Якщо ви хочете синхронізувати лише останні фотографії та відео, є My Photo Stream, який може зробити це безкоштовно.

   Обмін фотографіями, відео та великими файлами в Mail

   Надсилання великих вкладень електронної пошти може бути проблематичним. Деякі – можливо, більшість – постачальників послуг Інтернету накладають обмеження на розміри файлів, які можна надсилати таким чином. На щастя, iCloud приходить на допомогу з Mail Drop.

   За допомогою Mail Drop ви можете надсилати вкладення розміром до 5 ГБ, незалежно від того, який пристрій ви використовуєте. Просто прикріпіть файли до свого електронного листа звичайним способом і надішліть його. Вкладення зберігаються в iCloud. Коли одержувач отримує електронний лист, вкладення замінюється посиланням, яке дозволяє завантажити його, і це посилання доступне протягом 30 днів.

   На комп’ютері Mac, щоб увімкнути Mail Drop у Mail, відкрийте налаштування (у меню «Пошта»), клацніть «Облікові записи» та для кожного облікового запису встановіть прапорець «Надіслати великі вкладення за допомогою Mail Drop». На пристрої iPad або iOS просто натисніть Використовувати Mail Drop у меню, яке з’явиться, коли ви намагаєтеся надіслати великі вкладення.

   ЯК ОБМІНЮВАТИСЯ СВОЇМИ ФОТОГРАФІЯМИ І ВІДЕО 

   Фотографії iCloud на Mac

   Щоб увімкнути iCloud Photos на настільному комп’ютері чи ноутбуці Mac, спочатку відкрийте програму «Фотографії», а потім у рядку меню «Фотографії» відкрийте «Параметри». На вкладці iCloud у вікні налаштувань встановіть прапорець «Фотографії iCloud».

   фотографії iCloud на iPhone

   На iPhone спочатку відкрийте програму «Налаштування». Прокрутіть угору, доки не побачите опцію «Фотографії», а потім торкніться її. На наступному екрані, який показано тут, торкніться перемикача з позначкою «iCloud Photos», щоб увімкнути службу iCloud Photos.

   фотографії iCloud на iPad

   Подібна історія на вашому iPad. Перейдіть до «Налаштувань», потім торкніть «Фотографії» на бічній панелі та ввімкніть «Фотографії iCloud». Коли цей параметр увімкнено, ваші фотографії та відеозаписи завантажуються в iCloud і синхронізуються між пристроями.

   4 Доступ на iCloud.com

   Увімкнувши iCloud Photos, ви можете отримати доступ до медіа-файлів онлайн. Відкрийте веб-сайт iCloud за адресою iCloud.com з будь-якого комп’ютера з веб-браузером і доступом до Інтернету та натисніть опцію «Фотографії» на головній сторінці.

   Оптимізуйте зберігання

   Поруч із параметром iCloud Photos, описаним раніше, є параметр під назвою «Оптимізувати сховище [пристрою]». Якщо ви ввімкнете цю функцію, локально зберігатимуться лише версії ваших медіа з низькою роздільною здатністю, а версії з повною роздільною здатністю – в iCloud.

   Обмін фотографіями

   Щоб поділитися зображенням, відкрийте його в програмі «Фотографії» та торкніться значка «Поділитися». У спливаючому вікні натисніть Копіювати посилання iCloud. Потім ви можете вставити це посилання в Mail, Messages або в інше місце та поділитися ним. Одержувач отримує мініатюру, яку можна відкрити.

   7 Редагування та видалення

   Коли у вас активні фотографії iCloud, зміни, які ви вносите до фотографії, синхронізуються з іншими пристроями за допомогою фотографій iCloud. Якщо ви видалите фотографію на одному пристрої, вона також буде видалена з усіх ваших інших пристроїв iCloud Photos.

   Мій фотопотік

   Якщо ви не хочете використовувати простір iCloud для зберігання ваших фотографій, але хочете синхронізувати їх між своїми пристроями, My Photo Stream зберігає та синхронізує фотографії та відео за останні 30 днів, максимум до 1000 елементів.

   My Photo Stream безкоштовний, а пам’ять, зайнята під час синхронізації ваших фотографій, не зараховується до обсягу пам’яті iCloud. Зміни, внесені до зображень, синхронізованих із My Photo Stream, не синхронізуються з іншими пристроями.

   iCloud Drive/Файли

    На Mac ви можете отримати доступ до сховища iCloud Drive, використовуючи посилання на бічній панелі вікна Finder або вибравши iCloud Drive у меню Finder’s Go. На iPad або iPhone відкрийте програму «Файли» та виберіть iCloud Drive у розділі «Місця» на бічній панелі. У будь-якому випадку ви побачите файли та папки, які ви зберегли в iCloud. Це чудово підходить для синхронізації документів.

   Дані програм

    На комп’ютері Mac відкрийте «Системні параметри» в меню Apple і клацніть «Apple ID» у верхній частині бічної панелі зліва. На iPhone або iPad відкрийте програму «Налаштування» та торкніться свого імені вгорі екрана або бічної панелі. Потім ви можете вибрати, яка з ваших програм синхронізує свої дані через iCloud. Використовуйте перемикач праворуч від назви кожної програми, щоб увімкнути або вимкнути синхронізацію iCloud для цієї програми.

   Файли, документи та iCloud Drive

   iCloud Drive чудово підходить для зберігання та синхронізації файлів і документів, а також для співпраці

   Якщо хтось поділився з вами чимось у програмі «Повідомлення», ви можете отримати доступ до цього за допомогою  програми. Веб-посилання, наприклад, з’являється в Safari, а новина – у News. Інші програми, якими ви ділитеся, це музика, телебачення, фотографії та подкасти. Відкрийте один із них, і на його бічній панелі ви побачите опцію «Спільно з вами». Торкніться його, щоб переглянути спільні елементи.

   Незалежно від того, чи є у вас 5 ГБ, які ви отримуєте безкоштовно, коли реєструєте Apple ID, чи оплачуєте місячну підписку за додатковий простір, iCloud Drive схожий на зовнішній жорсткий диск, доступ до якого здійснюється через Інтернет. Але це набагато більше.

   Коли документ або файл знаходиться на iCloud Drive, він синхронізується з усіма вашими іншими пристроями Apple, тож ви можете (наприклад) створити документ на своєму Mac, вийти з дому та редагувати його на своєму iPad у поїзді на роботу. Ви навіть можете поділитися ним з іншими людьми безпосередньо з хмари або працювати разом над спільними проектами, синхронізуючи всі редагування між усіма користувачами. Оскільки ваш вміст на iCloud Drive зберігається в Інтернеті, він доступний у будь-якій точці світу. Ви можете використовувати iCloud Drive, поки у вас є Інтернет. Ви навіть можете використовувати його на пристроях сторонніх виробників, перейшовши до iCloud.com . Все, що вам потрібно, це комп’ютер, планшет або смартфон з підключенням до Інтернету та браузером. І хоча ніщо в Інтернеті не є невразливим, iCloud Drive є дуже безпечним із наскрізним шифруванням для більшості ваших даних і шифруванням під час передавання та на сервері для пошти, контактів і календаря.

   iCloud Drive, яка інтегрована в програми та технології Apple, є незамінною хмарною службою для користувачів Apple.

   Як спільно працювати в програмах iWork і Notes 

   Нові функції

   Apple представила нові функції співпраці в macOS Ventura, iOS 16 і iPadOS 16. Вони дозволяють вам спільно працювати над документами в програмах iWork; Pages (текстовий процесор), Numbers (електронна таблиця) і Keynote (презентації).

   Увімкніть iCloud Drive

   Тут ми використовуємо Pages на Mac, але ці поради стосуються всіх трьох програм iWork і пристроїв iOS/iPadOS. Переконайтеся, що iCloud Drive увімкнено. Отже, перейдіть у Налаштування/Параметри системи > [Ваше ім’я] > iCloud і переконайтеся, що його ввімкнено.

   Відкрийте документ

   Відкрийте документ, над яким ви хочете співпрацювати, або за потреби створіть новий. Переконайтеся, що він збережений у папці iCloud Drive вашої програми, оскільки він має бути там, якщо ви збираєтеся ділитися ним і співпрацювати над ним.

   Співпрацюйте з іншими

   Щоб відкрити нове меню, клацніть піктограму «Спільний доступ» у верхній панелі. У меню виберіть опцію «Співпраця»; Надіслати копію дозволяє надіслати копію документа, не надаючи одержувачу права на співпрацю.

   Встановіть правила

   Натисніть  «Співпраця», щоб відкрити два додаткових меню; вони дають змогу встановлювати правила щодо того, хто може його редагувати.  Налаштуйте його як завгодно, а потім виберіть, як ви хочете ним поділитися.

   Створіть посилання

   Використовуючи опцію спільного доступу «Створити посилання», ви можете створити посилання, яке зможете надіслати кому завгодно. Введіть імена людей, яких ви хочете авторизувати, потім торкніться Копіювати посилання, щоб зберегти посилання в буфер обміну.

   Останні дії

   Після надання спільного доступу до документа (ви можете надати спільний доступ до 100 осіб) усі люди зможуть бачити останні оновлення спільного документа, читати список змін, внесених усіма, і отримувати сповіщення про зміни та примітки.

   Перегляньте співпрацю

   Клацніть піктограму «Спільна робота» на панелі інструментів. Параметр «Показати всі дії» дозволяє переглядати всі зміни відповідно до того, хто їх вніс. Шеврон біля кожної дії відкриває її для отримання додаткової інформації щодо кожної зміни.

   Керуйте спільним доступом

   Торкніться піктограми «Спільна робота», а потім «Налаштування активності», щоб налаштувати сповіщення та дозволи. Параметр «Керувати спільним документом» показує, хто ділиться, і дозволяє додавати або видаляти учасників. Ви також можете припинити ділитися тут.

   Двофакторна автентифікація

    

    Ваш ідентифікатор Apple ID і iCloud забезпечують двофакторну автентифікацію (2FA), функцію безпеки, яка ускладнює для когось видати себе за вас в Інтернеті. Коли ви вперше входите в обліковий запис Apple ID на новому пристрої або в Інтернеті, вас запитують код автентифікації. Це доставляється на один із ваших інших пристроїв Apple, увійшовши в той самий Apple ID. Введіть його, і ви увійшли під свій Apple ID.

   Сімейний обмін

   Використовуючи Family Sharing, ви можете ділитися своїми покупками, як-от програмами, медіафайлами, книгами та потоковими службами, із п’ятьма членами родини. Коли, наприклад, ви купуєте альбом на iTunes, він стає доступним для всіх інших у вашій сімейній групі. Ви також можете мати спільний доступ до сімейного фотоальбому для всіх учасників і навіть знаходити пристрої один одного.

   Якщо ви платите за додаткове сховище iCloud, у тому числі через підписки на такі служби, як Apple One, ви отримуєте додаткові функції під загальною назвою iCloud+. Одна з цих функцій, Private Relay, приховує інформацію про мережу, наприклад вашу IP-адресу та записи DNS, під час перегляду в Інтернеті. Перейдіть до меню Apple > Налаштування системи на Mac або Налаштування на iPhone/iPad, торкніться/клацніть своє ім’я, торкніться/клацніть iCloud, щоб увімкнути його.

   iTunes

   За допомогою програми iTunes Store ви можете придбати музику та медіа для використання на пристрої Apple. Потім це стане доступним на кожному пристрої Apple, на якому ви ввійшли в обліковий запис iCloud, і навіть на ПК, планшетах Microsoft Surface тощо, за допомогою iCloud для Windows. Якщо ви підписалися на iTunes Match, ви також можете синхронізувати музику, видобуту зі своїх компакт-дисків. Ви також можете завантажити музику та відео для розваг офлайн.

   Знайди мене

   Що ви робите, якщо загубите свій iPhone, залишите свій MacBook iPad чи AirPods в автобусі? За допомогою Find My ви можете побачити, де вони знаходяться. Відкрийте програму Find My на Mac, мобільному пристрої Apple або в Інтернеті за адресою iCloud.com , і ви можете знайти місцезнаходження пристроїв Apple, які ввійшли у ваш Apple ID, позначити їх як втрачені, змусити їх відтворювати звук і навіть віддалено стерти їх.

   Резервне копіювання iOS/iPadOS

   У налаштуваннях торкніться свого імені у верхній частині екрана (або бічної панелі для iPad і великих iPhone в альбомному режимі), а потім торкніть iCloud праворуч. Тут ви бачите опцію «Резервне копіювання iCloud», за допомогою якої можна створити резервну копію пристрою на сервері. Ви можете ввімкнути або вимкнути автоматичне резервне копіювання, вибрати, чи дозволити резервне копіювання через мобільні дані (якщо доступно) і вибрати негайне резервне копіювання.

   Доступ будь-де

   >Ви можете отримати доступ до своїх ключових програм iCloud онлайн з будь-якого комп’ютера чи мобільного пристрою, який має веб-браузер. Просто введіть на ньому iCloud.com і ввійдіть за допомогою свого Apple ID і пароля. Потім ви зможете отримати доступ до програм, синхронізованих в iCloud, таких як Контакти, Нотатки, Пошта, Фотографії, Нагадування, Keynote, Числа, Сторінки тощо. Це чудовий засіб для зберігання важливих даних, коли поблизу немає пристрою Apple.

   Чого ви не зможете зробити  в iCloud

   iCloud — чудовий спосіб резервного копіювання вашого iPhone та/або iPad у хмару, але він не зробить те саме для вашого Mac. Щоб створити резервну копію ноутбука чи комп’ютера Mac, ви можете використовувати Time Machine і зовнішній диск.

   Обмеження в розмірі сховища

   Попри всі свої переваги, iCloud не є необмеженою службою зберігання. Ви обмежені ємністю вашої власної служби, яка становить 5 ГБ, якщо ви не заплатили більше. Ви також не можете завантажувати файли розміром більше 50 ГБ, що може бути проблемою, якщо ви працюєте з дуже великими файлами.

   Памятайте про  ймовірну небезпеку для ваших файлів

   Файли та дані, завантажені на iCloud Drive, зберігаються на серверах Apple. Вони дуже безпечні; дані шифруються наскрізно, за винятком Пошти, Календаря та Контактів, які мають відповідати галузевим стандартам. Однак дані iCloud не є невразливими. Нічого захищеного на 100 відсотків немає.

   Що таке рівні сховища iCloud і що включено?

   Коли ви реєструєте Apple ID, ви отримуєте 5 ГБ пам’яті iCloud безкоштовно. Якщо вам потрібно більше, ви можете оплатити місячну підписку на більше. Платна служба iCloud також надає вам додаткові функції iCloud+. Підписка на Apple One також надає вам iCloud+.

   Видаліть старі та непотрібні пристрої зі свого Apple ID

   Якщо у вас є пристрої Apple, які ви більше не використовуєте, пов’язані з вашим Apple ID, ви можете їх видалити. Відкрийте програму «Параметри системи» (Mac) або «Параметри» (пристрої iPad та iOS) і торкніться свого імені вгорі списку. Прокрутіть угору до списку вашого обладнання Apple, торкніться будь-якого, яким ви більше не користуєтеся, і скористайтеся посиланням «Видалити з облікового запису».