Що таке  CarPlay і як ним користуватися

   CarPlay

   Від маршруту до розваг, CarPlay від Apple полегшує вам керування авто. Ось як це працює…

   Вперше запущений з iOS 7.1 у 2014 році, CarPlay перетворює дисплей вашого автомобіля на дисплей і контролер iPhone, все в одному. І це працює блискуче. Якщо ваш iPhone під’єднано до автомобіля за допомогою дротового або бездротового з’єднання, ви можете легко користуватися зручними для подорожей версіями таких програм, як «Телефон», «Музика», «Повідомлення» та «Карти», а також CarPlay підтримує зростаючу кількість програм сторонніх розробників.

   CarPlay, який спочатку був доступний для Ferrari FF 2014 року, зараз поширився на понад 300 моделей автомобілів від понад 70 виробників, у тому числі таких відомих компаній, як Audi, BMW, Mercedes-Benz і Volkswagen. 

   Крім того, він також доступний для широкого спектру автопрогравачів , тож навіть якщо у вас є старіший автомобіль, ви все ще можете використовувати CarPlay.

   Ще одна велика перевага CarPlay – окрім того, що це найпростіший і найбезпечніший спосіб використання iPhone в автомобілі. Його інтерфейс і програми мають багато тих самих функцій, що й ваші iPhone. Крім того, він працює однаково незалежно від того, яким автомобілем ви користуєтеся – тож незалежно від того, чи орендуєте ви автомобіль на вихідні, позичаєте автомобіль у друга чи користуєтеся службовим автомобілем  на роботі, ви почуватиметеся одинаково.

                  Тож сідайте, пристебніть ремінь безпеки та розпочнімо вашу подорож з CarPlay. 

   У той час як CarPlay офіційно дебютував у 2014 році, ідея, і деякі ранні реалізації почалися з 2008 року, через рік після запуску оригінального iPhone. Саме тоді Apple об’єдналася з Mercedes-Benz, щоб випустити автомобіль із 30-контактним вхідним портом, який дозволяв інформаційно-розважальній системі автомобіля отримувати доступ до під’єднаного iPhone або iPod і керувати ним. Наступна велика подія відбулася в 2010 році з iPod Out, який Apple розробила спільно з BMW.

   Офіційно оголошений на Всесвітній конференції розробників Apple (WWDC) того ж року, iPod Out дозволив iPod і iPhone виводити аудіо та відео в інформаційно-розважальну систему автомобіля та отримувати інструкції з дисків керування, перемикачів і ручок. Цей спільний проект Apple і BMW призвів до кросплатформного стандарту для підключення iPod/iPhone, який інші виробники автомобілів могли прийняти для своїх автомобілів. (з’явилася в автомобілях BMW і Mini як PlugIn у 2011 році)

   За цим послідувала iOS in the Car на WWDC 2013. iOS in the Car була перейменована на CarPlay до Женевського автосалону через рік. Спочатку CarPlay був значною мірою обмежений власними програмами Apple (телефон, повідомлення, карти, книги та інші), але згодом був розширений до сторонніх виробників програм у семи основних категоріях: аудіо, VoIP, обмін повідомленнями, навігація, зарядка електромобілів.

   Можливість отримати доступ майже до будь-чого Apple під час переходу по маршруту робить подорож трішки  легшою. Паркування та замовлення їжі. CarPlay також підтримує додатки, створені виробниками автомобілів, що дозволяє також керувати такими функціями, як опалення чи кондиціонування. Із запуском iOS 16  Apple також представила Car Keys, яка дозволяє будь-кому, хто має сумісний цифровий автомобільний ключ, використовувати iPhone або Apple Watch для блокування або розблокування автомобіля.

   Щоб використовувати CarPlay, ваш автомобіль має бути оснащено інформаційно-розважальною системою, сумісною з CarPlay, і вам знадобиться принаймні iPhone 5 (включно з iPhone 5c або SE). Ви також можете оснастити свій автомобіль головними пристроями, сумісними з CarPlay, від таких виробників, як Alpine, JVC, Kenwood і Sony. Тепер Apple планує розвинути CarPlay ще далі з великими змінами, які відбудуться пізніше цього року, швидше за все, із запуском iOS 17.

   Головний екран

   Як і на iPhone, інтерфейс CarPlay може мати кілька головних екранів. Додатки можна переставляти в будь-якому порядку.

   2 Вибрати власні фони. З появою iOS 16 тепер ви можете змінювати фон CarPlay, маючи на вибір 11 різних шпалер.

   3 Інформація про iPhone

   Тут ви можете побачити поточний час, силу сигналу мобільного телефону та приблизний час роботи акумулятора вашого iPhone, підключеного до CarPlay.

   Нещодавно використані програми

   До програм, які ви нещодавно використовували, можна отримати доступ із док-станції CarPlay у правій частині інтерфейсу.

   Змініть вигляд

   Торкніться тут, щоб перейти до інформаційної панелі, де ви можете побачити запущені програми, такі як Карти, Музика та Календар, усе в одному вікні.

   5 Що робити коли ваша машина вийшла в світ до ери подібних технологій?  Купити магнітолу від сторонніх виробників.

   Як використовувати CarPlay?

   Користуватися CarPlay  досить легко 

   Ось два основних способи підключити iPhone, до інформаційно-розважальної системи (магнітоли) автомобіля. Перший — підключити iPhone до вбудованого USB-порту автомобіля за допомогою кабелю USB-Lightning, USB-C, другий — зробити це бездротовим способом, зазвичай через Bluetooth. Коли це буде зроблено (підключення залежить від виробника), ви просто переходите до «Параметрів» > «Загальні» > «CarPlay» на своєму iPhone, вибираєте назву свого автомобіля, а потім перемикаєте CarPlay у положення «Увімкнути». На цьому ж екрані розширена інтеграція може допомогти вашому iPhone визначити, які програми, які ви встановили, також сумісні з CarPlay. Однак CarPlay все одно працюватиме ідеально без нього, хоча ви можете не мати доступу до всіх додатків, які могли б очікувати.

   Привіт, Сірі

   Подальші кроки також залежать від того, які функції CarPlay підтримуються у вашому автомобілі. На деяких ви зможете використовувати елементи керування інформаційно-розважальною системою автомобіля, щоб переміщатися по інтерфейсу, відкривати програми та отримувати доступ до окремих функцій у програмах, тоді як інші обмежені, скажімо, налаштуванням рівня гучності під час відтворення або виклик Siri, сказавши «Hi Siri». Здебільшого ви будете використовувати сенсорне керування на дисплеї в автомобілі або просити Siri робити щось за вас – це може включати такі речі, як перегляд (читання) повідомлень, які ви отримали, а також диктування повідомлень. Ви також можете, звичайно, попросити Siri відтворити вміст із додатків «Музика» чи «Плейлисти» (і сторонніх додатків, таких як Spotify або Overcast). Ви також можете попросити Siri додати або підтвердити події Календаря та попросити навігатор “Карти” направити вас до місця призначення. Якщо у вас закінчується паливо чи електроенергія, ви можете попросити Siri направити вас до найближчої заправної станції або пункту зарядки електромобілів.

   Як використовувати  CarPlay  по максимумі>

   Коли ваш iPhone під’єднано до мультимедійної/навігаційної системи автомобіля, сумісної з CarPlay, ви побачите цей головний екран, на якому представлені такі знайомі програми iPhone, як Apple Music, Повідомлення, Карти, Подкасти та Налаштування.

   2 Більше варіантів програм

   Як і на iPhone, CarPlay може мати кілька головних екранів. Проведіть пальцем вправо або вліво по інтерфейсу CarPlay, щоб переключатися між ними. Тут ви можете побачити головний екран, на якому показано доступні програми сторонніх розробників, встановлені на iPhone.

   3 Змініть налаштування

   Щоб змінити поведінку CarPlay, відкрийте налаштування. Одним із ваших перших кроків має бути перехід у «Параметри» > «Фокус» і встановіть «Активний з CarPlay» на «Увімк.». Це гарантує, що більшість сповіщень вимикається, а інші, наприклад телефонні дзвінки, проходять.

   4 Змініть фон

   Щоб змінити зовнішній вигляд за замовчуванням, перейдіть до Шпалери та виберіть один із варіантів. Є 11 шпалер на вибір у світлому та темному режимах. Торкніться, щоб вибрати той, який вам подобається, торкніть «Установити» або «Скасувати», щоб вибрати інший.

   5 Виберіть Темну сторону

   За замовчуванням меню CarPlay має автоматично перемикатися між темним і світлим режимами залежно від часу доби (наприклад, схід/захід сонця); щоб перемкнути їх вручну, увімкніть або вимкніть перемикач «Вигляд» > «Завжди темний».

   6 Переставте свої програми

   CarPlay відобразить сумісні програми, встановлені на вашому iPhone. Щоб змінити порядок, перейдіть до Налаштування > CarPlay > Моя машина > [назва автомобіля] > Налаштувати на iPhone. Натисніть і утримуйте трирядкову піктограму праворуч від програми, щоб перетягнути її на нове місце.

   7 Видаліть програму CarPlay

   У цьому ж меню торкніться піктограми «–» ліворуч від програми, щоб видалити її з інтерфейсу CarPlay, але без видалення програми з вашого iPhone. Щоб додати програму в CarPlay, прокрутіть униз до розділу Більше програм і торкніться «+».

   8 Знайдіть свій шлях

   Програма «Карти» працює подібно до програми на iPhone. Ви можете вибрати зі списку останніх пунктів призначення, улюблених місць і нових місць. Хоча деякі міжнародні напрямки включено, міжконтинентальні – ні.

   9 Додайте зупинку

   Подібно до Карт на iPhone, ви можете додати кілька зупинок на шляху, включно з загальними об’єктами інтересу (POI), такими як АЗС, ресторани та супермаркети, що дозволить вам спланувати свою подорож так, як ви вважаєте за потрібне.

   10 Надішліть ETA

   Ви також можете повідомити друзям або родині, коли очікуєте приїхати. Щоб зробити це, виберіть «Поділитися приблизним прибуттям», а потім виберіть ім’я особи, якій ви хочете розповісти. Якщо у них є пристрій Apple, вони зможуть бачити, де ви перебуваєте під час подорожі.

   11 Розважайтеся

   З CarPlay ви ніколи не будете впевнені, що щось послухаєте. У Музиці ви можете вибирати зі списків відтворення, створених людиною (зокрема, орієнтованих на водіння), а також треків із вашої власної музичної бібліотеки на iPhone чи в iCloud.

   12 Використовуйте Siri

   Помічник Apple завжди готовий допомогти вам вибрати, куди піти, у що грати та з ким залишатися на зв’язку. Siri може допомогти вам надсилати повідомлення та зачитувати надіслані вам. Це також може допомогти вам здійснювати та приймати дзвінки без використання рук.

   Що  буде далі з CarPlay? Яке майбутнє в КарПлей?

   На Всесвітній конференції розробників Apple у червні 2022 року Apple оприлюднила свої плани щодо майбутнього CarPlay – і це виглядає неймовірно. Хоча дотепер CarPlay обмежувався здебільшого дисплеєм на приладовій панелі автомобіля, незабаром його охоплення може розширитися ще далі, охоплюючи будь-які дисплеї, доступні в автомобілі, включаючи панель приладів.

   Мета полягає в тому, щоб створити більше уніфікованого та присторою в  автомобілі, який буде кращим за суміш інтерфейсів  які пропонують виробники автомобілів зараз – і виробники автомобілів, здається, погоджуються з цим. Це означає, що CarPlay наступного покоління зможе запропонувати такі функції як обслуговувати показники швидкості та пробігу вашого автомобіля, споживання палива тощо . Крім того, він також пропонуватиме такі функції, як звіти про погоду та навіть керування HomeKit за допомогою віджетів – це зручно для відкривання дверей гаража перед вашим приїздом додому – водночас керуючи обігрівом та охолодженням салону, електричними вікнами та підігрівом сидінь.

   Найкращі програми CarPlay

   Apple Books безкоштовно  не apple.com

   Під час використання з CarPlay Apple Books перемикається в режим лише аудіокниг, дозволяючи слухати будь-які аудіокниги, які ви придбали та завантажили на свій iPhone або доступні в iCloud

   TomTom GO

   безкоштовно на tomtom.com Незважаючи на те, що програма супутникової навігації TomTom коштує від 3,99 фунтів стерлінгів на місяць, вона також має кілька переваг перед Apple Maps, зокрема офлайн-карти для тих часів, коли ви не можете отримати сигнал мобільного передавання даних ні через автомобіль, ні через iPhone. (IAP)

   Waze

   безкоштовно waze.com Ця програма супутникової навігації, що належить Google, відома своїми оновленнями в режимі реального часу, що надсилаються користувачам, завчасно попереджаючи про затори, аварії та інші негаразди. Це навіть може допомогти вам знайти найдешевші місця для заправки.

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *