Який захист у вашого айфону – Рейтинг IP

   Рейтинг IP

   Рейтинг IP є важливою інформацією для будь-якого  пристрою

   Водонепроникність Apple Watch Ultra становить 100 метрів, тому їх можна носити під час підводного плавання.

   Кожна нова технологія має свій власний набір  технічних термінів, які ми всі маємо спробувати вивчити та зрозуміти. Комп’ютери мають центральні та графічні процесори, навушники мають «децибели» та «частотну характеристику». Однак термін «IP» стосується різних категорій продуктів і технологій і може застосовуватися до широкого спектру різних пристроїв. Насправді ці дві літери – IP – насправді мають багато значень, починаючи від Інтернет-протоколу та закінчуючи інтелектуальною власністю, залученою сьогодні до багатьох судових баталій. Однак версія IP, яку ми розглядаємо тут, стосується захисту пошкоджень, і це термін, який застосовується до всього, від жорстких дисків до навушників, смартфонів і навіть «захищених» ноутбуків, призначених для використання поза приміщеннями.

   Захист від пошкодження стосується корпусу будь-якого електричного пристрою та того, наскільки добре він захищає від води та пилу чи інших дрібних частинок, які можуть проникнути в пристрій і пошкодити його внутрішні електричні компоненти. Виробники електронних пристроїв часто кажуть, що їхні продукти є «водонепроникними» або «пилонепроникними», але ці терміни досить розпливчасті.

   Зрештою, ваші водонепроникні AirPods можуть витримати плями від дощу або поту, коли ви бігаєте в місцевому парку, але вони, ймовірно, не переживуть падіння в глибоку частину басейну. Однак рейтинг IP дає вам точне числове значення, яке вказує на те, наскільки добре ваші нові навушники, жорсткий диск чи інші пристрої витримають несприятливі умови.

   Якщо бути точним, рейтинг IP дає вам два числові значення, про які вам потрібно знати. IPhone 14 має рейтинг IP68, де перша цифра – 6 – вказує на рівень захисту від твердих часток, таких як пил, бруд або пісок. Друга цифра – 8 – вказує на захист від води, і це те, на що посилаються виробники, коли кажуть, що продукт є «водонепроникним». В обох випадках оцінка 0 (нуль) означає відсутність захисту взагалі. Однак інколи виробники замість цього використовують «X», що просто означає, що пристрій не перевірено на цей тип захисту.

   Є ще один стандарт оцінки, який часто використовують, коли говорять про «захищені» технології, такі як ноутбуки, смартфони та жорсткі диски, призначені для використання в суворих умовах. Він відомий як MIL-STD-810, хоча виробники часто просто скорочують його до MIL-STD, щоб означати міцність «військового стандарту». Це включає захист від суворого клімату з високими або низькими температурами, високою вологістю або корозійною сіллю. Це також може вказувати на стійкість до ударів або тиску (наприклад, переїзд автомобілем), але виробники можуть досить розпливчасто використовувати цей термін, тому ви завжди повинні перевіряти деталі, коли будь-який продукт описується як такий, що забезпечує захист MIL-STD. .

   Друга цифра в рейтингу IP стосується захисту від води, але вона не стосується інших рідин, таких як кислоти, які можуть роз’їдати багато електричних компонентів. Вологість і сіль також можуть бути проблемою – солоне морське повітря на деяких невеликих островах може бути справжнім вбивцею для всіляких цифрових пристроїв. Ось тут і з’являється стандарт MIL-STD 

   ПОЯСНЕННЯ РЕЙТИНГУ IP

   0 Без захисту 0 Без захисту

   1 Захищає від часток/предметів розміром понад 50 мм

   1 Захищає від вертикально капаючої води (тобто дощу)

   2 Захищає від часток/предметів розміром понад 12,5 мм (тобто від кінчиків пальців)

   2 Захищає від крапель води під кутом 150°

   3 Захищає від частинок/об’єктів розміром понад 2,5 мм (наприклад, інструменти, дроти)

   3 Захищає від бризок води (10 літрів на хвилину)

   4 Захищає від часток/предметів розміром понад 1 мм (наприклад, дроти, гвинти)

   4 Захищає від бризок/розбризкування води навколо

   5 Захищено від пилу – деякі частинки можуть потрапити, але не пошкодять пристрій

   5 Захищає від струменів води (12,5 літрів на хвилину)

   6 Пилонепроникність – повний захист від пилу та інших часток протягом до восьми годин

   6 Захищає від потужних струменів води (100 літрів на хвилину)

   7 Захищає від занурення у воду (на глибину до 1 м)

   8 Захищає від занурення у воду (на глибину до 3 м) Перша цифра – захист від пилу/твердих частинок Друга цифра – захист від води

   Наприклад, AirPods Pro мають рейтинг IPX4, що означає, що вони не перевірялися на захист від пилу (перша цифра). Однак вони забезпечують захист від води 4 рівня (друга цифра), що означає, що вони «захищені від бризок», але не можуть витримати повне занурення у воду.

   Захист від пилу та твердих частинок варіюється від 0 (нульовий захист) до максимальної оцінки 6, що означає, що пристрій герметично «пилонепроникний» і може запобігти будь-яким частинкам, таким як пил на будівельному майданчику або пісок на пляжі. , потрапляючи в пристрій до восьми годин. Друга цифра для захисту від води досягає 9, що вказує на повний захист як від дуже високого тиску води, так і від води високої температури. Дуже небагато пристроїв мають оцінку «9» за захист від води, але багато пристроїв, зокрема смартфони, мають рейтинг 8, що означає, що вони можуть витримати повне занурення у воду на глибину до 3 м. 

   Усі iPhone 12, 13 і 14 мають рейтинг IP68, що означає, що вони пилонепроникні та витримують повне занурення у воду. І, насправді, ці моделі виходять за рамки стандартного рейтингу 8 для захисту від води,

   Тут ми зосередилися на пристроях Apple, таких як AirPods і iPhone, але пам’ятайте, що рейтинги IP можуть застосовуватися до широкого кола різних пристроїв. Завжди звертайте увагу на рейтинг IP, коли купуєте інші пристрої, такі як жорсткі диски або твердотільні накопичувачі (SSD), або навіть клавіатури та миші, призначені для використання в суворих умовах.

   Система рейтингу IP офіційно відома як міжнародний стандарт EN 60529 і визначена Міжнародною електротехнічною комісією (IEC). Базуючись у Швейцарії, IEC співпрацює з більш ніж 170 країнами для встановлення міжнародних стандартів для електронних пристроїв. 

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *