Техніка Apple надійна, але легко розгубитися, коли ви стикаєтеся з проблемою. На щастя, ми підготували для вас добірку простих засобів для Mac, iPhone та iPad
ОДНА З найбільших переваг обладнання Apple полягає в тому, наскільки воно легке, зручне та інтуїтивно зрозуміле у використанні. Вам не потрібно копатися в нескінченних виправленнях, перш ніж ваші програми стануть сумісними з вашим апаратним забезпеченням, або ламати голову над примхами та проблемами, спричиненими кількома версіями операційної системи вашого телефону. Натомість, якщо використовувати часто цитований маркетинговий слоган Apple, «це просто працює».
Але що робити, коли цього не відбувається? Що робити, якщо щось піде не так, і ви не знаєте, що робити? Ви щойно підключили флеш-накопичувач, але macOS його не розпізнає. Як ви це вирішуєте? Ваш iPhone загублено або вкрадено. Як ви його знаходите? Ви підключили iPad до розетки, але він не заряджається. Що може бути не так?
У цій статті ми пропонуємо низку виправлень і порад щодо вирішення проблем для вашого Mac, iPhone або iPad. Незалежно від того, чи ви зіткнулися з проблемою, яку потрібно вирішити, або ви просто хочете знати, як щось зробити на своєму пристрої Apple, ми покажемо вам, як.
Золоте правило
Якщо ваш пристрій Apple працює не так, як слід, перше, що вам слід зробити, це перезавантажити його. Його вимкнення та перезавантаження вирішує багато проблем, і це працює для будь-якого технологічного обладнання: вашого Mac, iPhone, iPad або Apple Watch, звичайно, а також вашого маршрутизатора, Smart TV, інтернет-радіо, підключеного чайника і майже все інше. Пізніше ми розповімо вам, як саме перезавантажити окремі пристрої Apple.
Рішення для Mac
Маєте проблеми з ноутбуком або робочим столом? Ми можемо допомогти
1 Перезавантажте Mac
Клацніть меню Apple у верхньому лівому куті екрана вашого Mac і в меню, що з’явиться, виберіть Перезапустити. Відкриється вікно із запрошенням скасувати або перезапустити. Натисніть «Перезавантажити», і ваш Mac вимкнеться та перезавантажиться, сподіваючись, що проблема буде вирішена. Якщо ви не можете це зробити, можливо, через те, що ваш Mac вийшов з ладу або не завантажився належним чином під час увімкнення, натисніть і утримуйте кнопку живлення, доки він не вимкнеться. Порахуйте до десяти, щоб переконатися, що все повністю вимкнуто, а потім натисніть її знову, щоб перезавантажити Mac.
2 Запустіть у безпечному режимі
Перезапуск у безпечному режимі зупиняє Mac від завантаження певних елементів, як-от елементи входу або системні розширення. Його можна використати, щоб з’ясувати, чи проблема спричинена тим, що ви нещодавно додали. Якщо ваш Mac має силіконовий чіп Apple, вимкніть його, а потім натисніть і утримуйте кнопку живлення, доки на екрані не з’являться параметри запуску. Виберіть диск, з якого ви хочете завантажитися, потім, утримуючи Shift, натисніть «Продовжити в безпечному режимі»; увійдіть. Якщо у вас Mac із процесором Intel, перезапустіть Mac, утримуючи клавішу Shift. Відпустіть її, коли побачите вікно входу, а потім увійдіть як зазвичай. Вас можуть попросити зробити це вдруге. Коли у верхньому правому куті вікна входу з’явиться Safe Boot, клацніть його.
3 Скиньте PRAM/NVRAM
Ця порада стосується лише комп’ютерів Mac, які використовують процесори PowerPC Intel або старіших версій. Скидання PRAM/NVRAM не потрібне на Apple silicon Mac; достатньо простого перезапуску. PRAM (пам’ять параметрів, наявна в комп’ютерах PowerPC Mac) і NVRAM (енергонезалежна оперативна пам’ять, на комп’ютерах Intel Mac) зберігає таку інформацію, як гучність завантаження, гучність звуку, роздільна здатність екрана тощо. Якщо у вас виникла проблема в цих областях, скидання PRAM/NVRAM під час завантаження може її вирішити. Перезавантажте Mac, утримуючи натиснутими клавіші P, R, Cmd і Opt. Відпустіть, коли ви почуєте другий тон або логотип Apple з’явиться та зникне вдруге. Коли він перезавантажиться, вам може знадобитися повторно застосувати налаштування, які було скинуто.
4 Mac не може читати зовнішній диск
Якщо флеш-накопичувач USB або зовнішній накопичувач не читається вашим Mac, у вас має з’явитися спливаюче вікно із пропозицією переформатувати його. Якщо цього не сталося, відкрийте Дискову утиліту вручну. У будь-якому випадку в Disk Utility клацніть відповідний диск на бічній панелі, а потім клацніть «Стерти» на панелі інструментів. Введіть ім’я диска (будь-яке, що вам подобається) і виберіть формат із запропонованих варіантів. Якщо ви збираєтеся використовувати його лише з сучасним Mac, виберіть APFS (зашифрований чи інший). Mac OS Extended (Journaled) працює повільніше, але працює як із застарілими версіями macOS/OS X, так і з останніми. Якщо ви хочете використовувати диск з ПК з Windows і Linux, а також з Mac, використовуйте exFAT.
5 Оновіть macOS/програми
Якщо у вас виникли проблеми з окремою програмою, перевірте, чи є доступне оновлення. Клацніть меню Apple, і якщо поруч із App Store є значок Оновлення з номером, у вас є програми, які потрібно оновити. Виберіть опцію App Store у меню, щоб відкрити його, натисніть «Оновлення» на бічній панелі та оновіть програми. Якщо в меню Apple поруч із «Налаштуваннями системи» є позначка «Оновлення» з цифрою, у вас є оновлення операційної системи, яке потрібно застосувати. Виберіть цей параметр, щоб відкрити налаштування системи та перейдіть до Загальні > Оновлення програмного забезпечення.
6 Перевстановіть ОС
Якщо ваш Mac має серйозну проблему з програмним забезпеченням, він працює дуже повільно або, можливо, не завантажується взагалі, варто перевстановити macOS. Ви можете зробити це, не видаляючи програми та дані; нова інсталяція macOS просто замінює стару, не стираючи нічого іншого. Спочатку вимкніть свій Mac. Тепер перезапустіть свій Mac у macOS Recovery. Якщо ваш Mac має силіконовий чіп Apple, натисніть і утримуйте кнопку живлення, доки не побачите вікно параметрів запуску. На Intel Mac натисніть кнопку живлення, а потім одразу натисніть і утримуйте Cmd+R, доки не побачите логотип Apple. У будь-якому випадку ви отримаєте вікно, у якому слід вибрати опцію «Перевстановити macOS».
7 Диск Перша допомога
Якщо у вас виникла проблема з підключеним або внутрішнім накопичувачем, ви можете скористатися опцією First Aid Дискової утиліти, щоб її вирішити. Відкрийте Disk Utility; його можна знайти в папці Applications > Utilities або просто введіть «Disk Utility» у Spotlight. Крім того, якщо вам потрібно відновити завантажувальний диск або Mac взагалі не завантажується, відкрийте Дискову утиліту у вікні відновлення macOS (дивіться пораду №6 тут у розділі «Перевстановлення ОС»).
У Disk Utility виділіть на бічній панелі диск, який потрібно відновити. Клацніть опцію First Aid на панелі інструментів і виберіть Run у вікні, що з’явиться. Диск перевіряється на наявність помилок, і вам пропонується виправити будь-які помилки, що з’являються.
8 Акумулятор занадто швидко розряджається
Є кілька причин, чому батарея MacBook розряджається занадто рано. Якщо ви оновили загальнодоступну бета-версію macOS, це може бути проблемою — відкотіть її до останньої офіційної версії.
Натисніть значок батареї на верхній панелі. Меню тут показує, чи якісь програми споживають особливо значну кількість енергії; вихід і повторний запуск програми, що потребує заряду акумулятора, може вирішити проблему.
Також у цьому меню натисніть Налаштування акумулятора. На цьому екрані налаштувань ви можете перевірити стан акумулятора та ввімкнути режим низького енергоспоживання, щоб ваш ноутбук працював довше. Якщо ваша батарея погана, віднесіть її до місцевого Apple Store для заміни.
9 Програма не відповідає
Якщо програма перестала реагувати, можливо, у ній стався збій. Клацніть меню Apple і виберіть параметр Force Quit. З’явиться вікно з усіма програмами, які зараз відкриті. Якщо на тому, що не реагує, червоним кольором написано «Не відповідає», він справді вийшов з ладу. Натисніть на нього, а потім натисніть кнопку «Примусово вийти». Якщо вийшов збій Finder, ця кнопка читає Relaunch. У будь-якому випадку вас попросять підтвердити. Зробіть це, і програма закриється (або Finder перезапуститься).
10 Ваш Mac не вимикається
Якщо ваш Mac не вимикається, це зазвичай відбувається через одну з двох причин. Або програма все ще активна та щось виконує, або у вас є кілька облікових записів користувачів на вашому Mac, і хтось все ще ввійшов в інший обліковий запис. Якщо програма заважає вашому Mac вимкнутися, натисніть цю програму та закрийте її вручну. Якщо є щось, що потрібно зробити, перш ніж він зможе вимкнутись, вам скажуть. Якщо на вашому Mac увійшов інший користувач, ви можете завершити роботу, ввівши свій пароль адміністратора, але всі незбережені зміни, внесені іншим користувачем, буде втрачено. Якщо це проблема, скасуйте завершення роботи, перейдіть до цього користувача та попросіть його вийти, перш ніж повернутися до вашого облікового запису та завершити роботу.
11 Діагностуйте проблему
macOS має вбудовану діагностику, яка може виявити проблеми. Щоб використовувати його, спочатку вимкніть свій Mac і від’єднайте всі периферійні пристрої та зовнішні накопичувачі, крім дисплея, клавіатури та миші. Відключіть Ethernet, якщо необхідно.
Якщо ваш Mac має силіконовий чіп Apple, натисніть і утримуйте кнопку живлення, щоб увімкнути Mac, і відпустіть її, коли побачите вікно параметрів запуску. Натисніть Cmd+D на клавіатурі. Якщо у вас процесор Intel, увімкніть свій Mac і натисніть і утримуйте клавішу D. Відпустіть її, коли побачите індикатор виконання або з’явиться запит вибрати мову.
Потім запускається програма Apple Diagnostics. Результати пропонують довідкові коди. Просто перейдіть на сторінку https://apple.co/40NtIvj , щоб дізнатися, що вони означають. Завершивши, натисніть Cmd+R, щоб повторити перевірку, натисніть «Перезавантажити» або R, щоб перезавантажити Mac, або натисніть «Завершити роботу» або натисніть S, щоб вимкнути комп’ютер.
12 Виправте системний час
Неправильний системний час може спричинити проблеми з програмами, які посилаються на системний годинник. Щоб виправити це, відкрийте «Параметри системи» та натисніть «Загальні» на бічній панелі. Виберіть «Дата й час» і, якщо перемикач «Установити час і дату автоматично» вимкнено, увімкніть його. Якщо він уже увімкнений, вимкніть його та знову ввімкніть. Залиште цей перемикач вимкненим, якщо ви хочете встановити час вручну, що також можна зробити в цьому вікні.
13 Додайте нового користувача
Щоб додати нового користувача до свого Mac, у меню Apple відкрийте «Налаштування системи». Натисніть «Користувачі та групи» на бічній панелі, виберіть кнопку «Додати обліковий запис» і введіть пароль адміністратора (той, який ви використовуєте для розблокування свого Mac). Заповніть спливаюче вікно, використовуючи розкривне меню , щоб визначити, чи має новий користувач права стандарту, адміністратора чи права доступу.
14 Не вдається керувати сканером
Якщо вам важко змусити сканер працювати, є проста альтернатива програмному забезпеченню, що входить до комплекту. Відкрийте програму Image Capture — вона входить до складу macOS і знаходиться у вашій папці «Програми». Він повинен негайно знайти ваш USB або мережевий сканер і повністю контролювати його функції. Використовуйте «Огляд», щоб відсканувати «попередній перегляд» того, що є в сканері, виділіть частину попереднього перегляду, яку потрібно відсканувати, а потім натисніть кнопку «Сканувати».
15 Скидання SMC
Контролер керування системою (SMC) відповідає за апаратні функції, такі як вентилятори, клавіатура, зарядка акумулятора, порти зовнішніх пристроїв тощо. Якщо ваш Mac має проблеми з апаратним забезпеченням і просте перезавантаження не вирішує їх, спробуйте скинути SMC. Існує кілька різних способів зробити це, залежно від того, який у вас Mac. Відвідайте https://apple.co/3MHog8W , щоб отримати інформацію про скидання SMC на вашому Mac.
16 Збережіть файл iWork у форматі MS Office
Останній випуск офісних програм Apple, а саме Pages, Numbers і Keynote, дозволяє зберігати та надсилати документи в еквівалентних форматах MS Office безпосередньо з меню «Поділитися». Просто натисніть «Поділитися» та виберіть «Експортувати та надіслати» в меню. Виберіть формат у спливаючому вікні, а потім виберіть «Зберегти», щоб зберегти документ у новому форматі, або «Надіслати копію», щоб надіслати його комусь іншому за допомогою параметрів, доступних у меню.
17 Ви не можете отримати доступ до іноземного сайту
Деякі веб-сайти мають геоблокування, тобто доступ до них обмежено залежно від того, де вони знаходяться. Є простий спосіб обійти це. Установіть програму віртуальної приватної мережі (VPN) і створіть вигляд, що ви перебуваєте в рідній країні веб-сайту. Це чудово, коли ви перебуваєте у відпустці за кордоном і хочете подивитися місцеве телебачення або спортивні трансляції.
18 Не бачу принтер
По-перше, переконайтеся, що принтер підключено до вашого Mac через USB або до локальної мережі через Wi-Fi. У меню Apple відкрийте «Параметри системи» та натисніть «Принтери та сканери». Натисніть кнопку «Додати принтер, сканер або факс» і подивіться, чи можете ви знайти її у вікні, що з’явиться. Натисніть на нього в списку, а потім натисніть «Додати».
19 Вам потрібен Інтернет, але мережа Wi-Fi недоступна
Перебуваючи далеко від дому, ви можете використовувати свій iPhone як особисту точку доступу для свого Mac, підключаючи свій ноутбук до Інтернету за допомогою стільникових даних вашого iPhone. На своєму iPhone перейдіть у «Параметри» > «Стільниковий зв’язок» > «Особиста точка доступу» та ввімкніть «Дозволити іншим приєднуватися». У нижній частині цього екрана є інструкції щодо приєднання до нової точки доступу за допомогою Wi–Fi, Bluetooth (не рекомендовано) або USB. За допомогою цього методу ви також можете взяти в Інтернет iPad або пристрій не Apple. Пам’ятайте про те, скільки стільникових даних споживається.
20 Веб-сайт не завантажується
Якщо ви не можете завантажити певний веб-сайт, спочатку перевірте, чи є у вас активне підключення до Інтернету. Якщо у вас є, вирушайте до https://downforeveryoneorjustme.com і введіть URL-адресу сайту в поле пошуку. Натисніть кнопку, і вам повідомлять, чи веб-сайт зараз не працює, чи це проблема у вас. Якщо це останнє, перезапустіть браузер або спробуйте інший.
21 Підпишіть цифрові форми
Сьогодні контракти та форми часто надсилаються в цифровому вигляді, але їх не потрібно роздруковувати, щоб підписати. Відкрийте форму в попередньому перегляді та клацніть піктограму «Розмітка» (олівець) на панелі інструментів. Для заповнення форми використовуйте розмітку. Натисніть піктограму підпису, як показано, і натисніть «Створити підпис». Ви можете зробити це, «підписавшись» на своєму трекпаді, iPhone чи iPad, або поставивши підпис на аркуші паперу та відсканувавши його за допомогою камери Mac. Потім у вас є підпис, який потрібно додати до цифрових форм.
22 Включати та виключати диски з Time Machine
Відкрийте розділ «Машина часу» у системних налаштуваннях або за допомогою піктограми «Машина часу» на панелі меню. Натисніть значок «+» і перейдіть до диска, щоб виключити його з резервної копії. Клацніть його у списку виключених і виберіть значок «–», щоб видалити його зі списку та створити резервну копію знову. Це корисно, якщо ви використовуєте хмарні диски, які вам не потрібні на Time Machine, або клоновані резервні копії разом із резервною копією Time Machine.
23 Збільште або зменшіть гучність у всій системі
Програми, які мають звук, як-от ігри Safari або Mac, мають власний регулятор гучності. Але що, якщо ви хочете змінити гучність у всій системі? Натисніть піктограму динаміка на панелі меню, і ви зможете зробити це звідти. Крім того, є Центр керування; натисніть на його піктограму, і ви побачите повзунок гучності звуку. Якщо на вашій клавіатурі є функціональні клавіші, клавіші F10, F11 і F12 керують гучністю, а якщо ви відкриєте «Параметри системи» та перейдете до «Звуку» на бічній панелі, ви можете налаштувати його відповідно до своїх вимог.
24 Очистіть робочий стіл
Це легко. Якщо по всьому робочому столу є піктограми, і ви хочете їх упорядкувати, у спадному списку «Перегляд» панелі меню виберіть «Очистити», щоб розмістити їх відповідно до сітки, або «Очистити за», щоб упорядкувати їх за вибраним атрибутом. Ви також можете скористатися Центром керування, щоб активувати Stage Manager, інший спосіб організації робочого столу.
25 Перемикання між американською та іншими клавіатурами
Якщо ви хочете використовувати іншу клавіатуру, відкрийте системні параметри свого Mac і клацніть «Клавіатура» біля нижньої частини бічної панелі. Натисніть кнопку «Редагувати» поруч із «Джерела вхідних даних» і у вікні, що з’явиться, натисніть значок «+» у нижньому лівому куті. Додайте нову іншомовну клавіатуру з наступного екрана.
26 Змініть поведінку миші або сенсорної панелі
У налаштуваннях системи натисніть мишу або трекпад, залежно від того, що ви використовуєте. Звідси ви можете робити всілякі налаштування та коригування, наприклад змінювати швидкість відстеження, налаштовувати жести тощо.
27 Система працює повільно
Якщо ваш Mac не працює належним чином, можливо, на ньому мало вільної пам’яті. Закрийте всі запущені програми, які вам не потрібні. Також перевірте свій завантажувальний диск — чи є у вас програми чи файли, якими ви більше не користуєтеся? Видаліть їх, щоб звільнити місце. Пам’ятайте про золоте правило: перезавантажити Mac – це завжди гарна ідея. Також подумайте про придбання програми для обслуговування, наприклад CleanMyMac X від MacPaw (ви можете спробувати її безкоштовно, https://macpaw.com ) і виконайте сканування. Очищення системного сміття за допомогою такої програми може значно пришвидшити ваш Mac.
28 Налаштуйте новий Mac із резервної копії Time Machine
Якщо ви хочете використовувати резервну копію Time Machine свого старого Mac, щоб налаштувати новий, ось як це зробити. На старому Mac скористайтеся піктограмою Time Machine на панелі меню та виберіть «Створити резервну копію зараз», щоб переконатися, що ваша резервна копія актуальна. Коли закінчите, підключіть диск Time Machine до вашого нового комп’ютера та виконайте процедуру налаштування. Коли ви перейдете на екран Migration Assistant, виберіть параметр Time Machine і натисніть Continue.
29 Налаштування пошуку Spotlight
Якщо є диски чи папки, які ви не хочете відображати під час пошуку Spotlight (наприклад, клоновані резервні копії), у параметрах системи відкрийте Siri & Spotlight. Тут ви можете зняти позначки з категорій, які не хочете шукати. Натисніть кнопку Spotlight Privacy, і ви можете натиснути знак «+», щоб додати диск або папку. Натисніть елемент у вікні «Конфіденційність», а потім «–», щоб видалити його.
30 Врятуйте один файл із Time Machine
Якщо ви відредагували або видалили файл і хочете повернути старішу версію, клацніть піктограму Time Machine на панелі меню Finder і виберіть «Переглянути резервні копії Time Machine». Перейдіть до файлу, який потрібно повернути, клацніть його, а потім натисніть кнопку «Відновити».
31 Відновити з Time Machine
Переконайтеся, що ваш ноутбук Mac підключено до розетки. Завантажте свій Mac у режимі відновлення (див. №6 «Перевстановлення ОС» раніше) і введіть свій пароль, якщо необхідно. На наступному екрані виберіть опцію «Відновити з Time Machine» і дотримуйтеся вказівок на екрані.
32 Резервне копіювання на Time Machine
Придбайте великий зовнішній диск і підключіть його до свого Mac. Якщо ви не отримуєте повідомлення із запитом, чи хочете ви використовувати його для резервного копіювання Time Machine, клацніть піктограму Time Machine на панелі меню та виберіть «Відкрити налаштування Time Machine». Тут натисніть піктограму «+» (або виберіть диск резервного копіювання в попередніх версіях macOS) і виберіть зовнішній диск, дотримуючись інструкцій на екрані.
Швидкі виправлення для iPhone
33 Перезапустіть iPhone
Якщо ваш iPhone не відповідає та на ньому встановлено iOS 16, натисніть і відпустіть кнопку збільшення гучності, потім кнопку зменшення гучності, а потім натисніть і утримуйте бічну кнопку, щоб примусово перезавантажити. Відпустіть бічну кнопку, коли з’явиться логотип Apple. Для старіших iPhone перегляньте сторінку довідки за адресою https://apple.co/3KTlr3t .
34 Оновіть свої програми
Якщо окрема програма працює неправильно, ви можете її виправити, оновивши її до нової версії. Відкрийте програму App Store і у верхньому правому куті торкніться значка, що показує вашу фотографію або силует. На наступному екрані знайдіть і оновіть відповідну програму (за умови, що доступне оновлення) або натисніть «Оновити все».
35 Виправте програму, яка не відповідає
Якщо окрема програма не працює, відкрийте екран App Switcher. Для цього на телефоні з Face ID проведіть пальцем угору від нижньої частини екрана та відпустіть у центрі. На телефоні з кнопкою «Додому» двічі клацніть її.
На екрані перемикача програм проведіть пальцем ліворуч і праворуч, щоб перейти до програми, яка спричиняє проблеми, а потім проведіть пальцем угору від верхньої частини екрана, щоб закрити її. Потім ви можете знову відкрити його з головного екрана.
36 Кабельні навушники не працюють
Якщо ви використовуєте кабельні навушники в старішому iPhone з портом для навушників, і один або обидва вкладиші постійно відключаються або просто не відтворюються, спробуйте це. Візьміть пластикову зубочистку або інший подібний предмет і обережно покрутіть нею в роз’ємі для навушників. Швидше за все, гніздо для навушників неправильно встановлено через те, що в нього потрапив кишеньковий ворсинок. Видаліть цей ворс, і все знову запрацює правильно.
37 Брудний екран
Найкраще використовувати для чищення забрудненого екрана серветку з мікрофібри. За бажанням нанесіть на нього трохи засобу для чищення з низьким або нульовим вмістом спирту або просто використайте трохи води (додайте це на тканину, а не на телефон). Ви можете придбати одноразові серветки, спеціально створені для екранів, або просто скористатися тими, що зроблені для окулярів.
38 Проблеми з Wi-Fi
Якщо ваш iPhone не підключається до мережі Wi–Fi, відкрийте програму «Параметри» та на сторінці Wi–Fi вимкніть його, а потім увімкніть знову. Якщо це не вдається, перевірте маршрутизатор (чи все інше може підключитися?) або перезавантажте iPhone. Якщо нічого не допомагає, перейдіть до Налаштування > Загальні > Передача або скидання iPhone > Скидання > Скидання налаштувань мережі. Після цього знову підключіться до мережі.
39 Ваш iPhone загублено або вкрадено
Ця порада працює для більшості пристроїв Apple, а не лише для iPhone. Щоб відстежити пристрій, який було втрачено або викрадено, відкрийте програму «Знайти мене» на іншому пристрої Apple, увійшовши в систему за допомогою того самого Apple ID або на iCloud.com за допомогою будь-якого веб-браузера. На вкладці «Пристрої» ви можете побачити, де знаходиться ваш iPhone або інший пристрій Apple.
40 Siri не відповідає
Якщо Siri перестає працювати на вашому iPhone, перейдіть до Налаштування > Siri та пошук. Переконайтеся, що «Слухати «Hey Siri»» і «Дозволити Siri, коли заблоковано» увімкнено. Також торкніться «Відповіді Siri» та переконайтеся, що вибрано «Надавати перевагу голосовим відповідям». Тепер спробуйте знову скористатися Siri.
41 Робіть фотографії у форматі JPEG
Якщо ви хочете знімати фотографії у форматі JPEG і відео у форматах H.264 замість HEIF/HEVC за замовчуванням, перейдіть у «Параметри» > «Камера» > «Формати» та в розділі «Зйомка з камери» натисніть «Найсумісніший». Щоб повернутися до HEIF і HEVC, поверніться на цей екран і торкніться «Висока ефективність».
42 iPhone впав у воду
Якщо ви впустили свій iPhone в калюжу, в унітаз або іншим чином занурили його у воду, повністю вимкніть його — не просто заблокуйте екран. Коли він вимкнений, висушіть його чистим рушником, серветками або паперовими рушниками. Зніміть чохол, якщо він у вас є. Вийміть SIM-карту та висушіть її. Після цього загорніть його в рушник і залиште в теплому сухому місці з невеликим потоком повітря на 24 години. Не намагайтеся вмикати або заряджати iPhone, поки він повністю не висохне.
43 Введення однією рукою
Якщо вам потрібно друкувати однією рукою, а іншою ви робите щось інше, торкніться й утримуйте значок глобуса чи емодзі в нижньому лівому куті клавіатури. У нижньому рядку меню, що з’явиться, виберіть меншу клавіатуру ліворуч чи праворуч або поверніться до повнорозмірної клавіатури. До менших клавіатур легше дотягнутися великим пальцем.
44 Видалення та перевстановлення програми
Якщо програма постійно аварійно завершує роботу або блокується, а оновлення не доступне, видаліть її та перевстановіть. На головному екрані натисніть і утримуйте відповідну програму, а потім торкніть «Видалити програму» в меню, що з’явиться. Підтвердьте, і його буде видалено. Тепер перейдіть до App Store, знайдіть потрібну програму за допомогою функції пошуку та торкніться хмари стрілкою вниз, щоб установити її знову.
45 Акумулятор надто швидко розряджається
Є кілька способів уповільнити швидкість, з якою розряджається акумулятор. Не використовуйте бета-версії нового випуску iOS, оскільки вони можуть бути енергоємнішими, ніж останній випуск. Зменште використання додатків, які потребують заряду акумулятора, таких як YouTube і Карти. Якщо вам потрібно використовувати Facebook і YouTube, робіть це через Safari, а не через спеціальні програми. Якщо акумулятор регулярно розряджається занадто швидко, спробуйте скинути заводські налаштування. Також перейдіть у «Налаштування» > «Акумулятор» > «Справність акумулятора та заряджання» та перевірте максимальну ємність. Якщо він становить 80% або менше, віднесіть свій iPhone до Apple Store і запитайте про заміну батареї.
46 iPhone не заряджається
Якщо ви користуєтеся бездротовим зарядним пристроєм, змініть положення iPhone, доки не пролунає сигнал заряджання. Якщо це не спрацює, спробуйте видалити корпус. Якщо ви заряджаєте за допомогою кабелю, переконайтеся, що він підключений до порту USB із живленням. Спробуйте інший або інший штекер USB. Очистіть роз’єм. Якщо це не вдається, спробуйте інший кабель.
47 Не працює сенсорний екран
Якщо екран не реагує на натискання, перезавантажте пристрій. Якщо це не вдається, зарядіть його протягом години. Якщо на екрані з’явилася тріщина, але нічого з цього не вдалося, віднесіть його до авторизованого торгового посередника Apple для ремонту.
48 Обезвучте свій iPhone
Якщо ви постійно отримуєте телефонні дзвінки та сповіщення, поки спите, і не хочете цього робити, відкрийте Центр керування, провівши пальцем униз від верхнього правого кута (iPhone X або пізніших моделей) або провівши пальцем вниз від нижньої частини екрана (попередні моделі iPhone) . Торкніть «Фокус», а потім — «Сон». У сплячому режимі дзвінки надсилаються на голосову пошту, сповіщення вимикаються, а завжди ввімкнений екран (якщо він є) вимкнено.
49 Вирішіть неприємні проблеми з Bluetooth
Найпростіший спосіб вирішити проблеми з Bluetooth – це перейти в «Параметри» > «Загальні» > «Передача або скидання iPhone» > «Скинути» та натиснути «Скинути всі налаштування», але після цього вам доведеться виконати багато налаштувань. Є кілька речей, які ви можете спочатку спробувати. Перейдіть у «Налаштування» > «Bluetooth», вимкніть і знову ввімкніть Bluetooth. Якщо підключення Bluetooth виявляється проблематичним лише з одним пристроєм, на екрані налаштувань Bluetooth торкніться значка «i» поруч із цим пристроєм, а потім торкніть «Забути цей пристрій». Дотримуйтесь інструкцій, які постачаються разом із гаджетом Bluetooth, щоб знову підключити його до свого iPhone.
50 Блокування в портретному режимі
Під час використання таких програм, як Safari, iPhone автоматично перемикається між портретним (вертикальним) і ландшафтним (горизонтальним) режимами. Але бувають випадки, коли ви не хочете, щоб це сталося, наприклад, користуєтеся телефоном, лежачи в ліжку. Щоб тимчасово заблокувати iPhone у портретному режимі, відкрийте Центр керування та просто торкніться піктограми замка з круглою стрілкою навколо нього. Щоб розблокувати портретний режим і знову автоматично змінити його, повторіть цей крок.
Засоби для iPad
Якщо у вас виникли проблеми з планшетом Apple, скористайтеся цими порадами
51 Перезапустіть iPad
Щоб примусово перезавантажити iPad із Face ID або Touch ID у верхній кнопці, швидко натисніть верхню та нижню кнопки гучності, а потім натисніть і утримуйте верхню кнопку; відпустіть його, коли побачите логотип Apple. Якщо на вашому iPad є кнопка «Додому», натисніть і утримуйте кнопку «Додому» та верхню кнопку одночасно, відпустіть, коли з’явиться логотип Apple.
52 Проблеми із зарядкою
Якщо ваш iPad не заряджається або заряджається дуже повільно, перевірте USB-роз’єм, до якого він підключений. Він повинен видавати принаймні 2,1 А. Якщо ви підключили його до розетки з меншою потужністю, можливо, через те, що ви помилково використали штекер для заряджання свого iPhone, спробуйте замість цього використати зарядний пристрій на 2,1 А.
53 Клавіатура Apple не працює
Якщо ви використовуєте Magic Keyboard, переконайтеся, що у вас iPadOS 14.5 або новішої версії. Якщо ви використовуєте Magic Keyboard або Smart Keyboard Folio, не використовуйте інший чохол для iPad разом із ними. Протріть роз’єми серветкою з мікрофібри. Підключіть клавіатуру, і якщо вона не працює, перезавантажте iPad і повторіть спробу.
54 FaceTime з Android або Windows
Можна спілкуватися FaceTime з кимось, хто використовує пристрій Android або Windows, але ви не можете зателефонувати їм так само, як це робите з користувачем Apple. Замість цього відкрийте програму FaceTime і натисніть «Створити посилання». Потім ви можете надіслати посилання для приєднання до чату одним із методів, запропонованих у спливаючому вікні. Коли користувач Windows або Android отримує запрошення приєднатися, він може натиснути його, щоб відкрити чат FaceTime у веб-браузері.
55 Помилка AirPrint
Якщо ви намагаєтеся роздрукувати зі свого iPad, але це не відбувається, спершу переконайтеся, що ваш принтер сумісний із AirPrint, а принтер і ваш iPad підключені до однієї мережі Wi-Fi. Список сумісних принтерів доступний на сторінці https://apple.co/43rGdP1 .
Відкрийте перемикач програм (проведіть пальцем до середини екрана або двічі клацніть кнопку «Домашня сторінка»). Торкніться «Центр друку» та скасуйте завдання друку в черзі. Вимкніть принтер, порахуйте до десяти, увімкніть його та повторіть спробу.
56 Приймайте дзвінки з iPhone на iPad
Ви можете приймати дзвінки з iPhone на iPad або Mac, якщо всі вони в одній мережі та ввійшли в обліковий запис Apple ID. Це називається Handoff. На своєму iPhone перейдіть у «Параметри» > «Стільниковий зв’язок» > «Дзвінки на інших пристроях», активуйте «Дозволити дзвінки на інших пристроях» і ввімкніть кожен окремий пристрій, на якому потрібно дозволити дзвінки. На своєму iPad перейдіть у «Параметри» > «FaceTime» і ввімкніть параметри «FaceTime» та «Дзвінки з iPhone». Тепер ви можете здійснювати та приймати дзвінки на своєму iPad.
57 Залиплі або мертві пікселі
Якщо на вашому екрані є піксель, який не змінює колір або залишається чорним, спробуйте ці виправлення. Покладіть палець або великий палець на пошкоджений піксель і обережно потріть його. Це може повернути його до життя.
На YouTube знайдіть «pixel fixer». Є багато відео, які швидко блимають кольорами на вашому екрані, що знову може повернути мертвий піксель до життя.
Якщо це не вдається, здається, ваш піксель не підлягає ремонту. Ви можете змиритися з цим або взяти iPad в Apple Store і поговорити про заміну екрана.
58 Багатозадачність iPad
Багатозадачність дає змогу використовувати дві програми, відкриті на екрані одночасно, або навіть одну програму двічі. Є кілька способів багатозадачності на вашому iPad. Щоб використовувати Slide Over, під час використання програми проведіть пальцем угору від нижньої частини екрана, щоб отримати доступ до док-станції, а потім перетягніть іншу програму на край екрана. Він з’являється на бічній панелі. Щоб закрити програму бічної панелі, проведіть її збоку екрана.
Для режиму «картинка в картинці» під час перегляду відео в підтримуваній програмі шукайте великий квадрат із маленьким квадратом у нижньому правому куті. Торкніться його, щоб переглянути відео у вікні.
Для розділеного перегляду відкрийте програму Slide Over і, використовуючи сіру лінію вгорі, перетягніть її в обидві сторони екрана. Програми відображаються поруч. Змініть розмір, перетягнувши лінію між ними, і закрийте одну з програм, перетягнувши цю лінію до краю екрана.
Щоб відкрити інструменти багатозадачності, торкніться «…» у верхній частині відкритої програми. Використовуйте піктограми, які з’являються, щоб відкрити повноекранний режим, розділений перегляд або ковзання.
59 iPad не вмикається
Тримайте iPad у портретній орієнтації, верхня кнопка розташована вгорі. Якщо на ньому є кнопка «Додому», натисніть і утримуйте цю кнопку «Додому» та верхню кнопку, доки не побачите логотип Apple. Якщо на ньому немає кнопки Home, швидко натисніть і відпустіть верхню кнопку гучності, потім нижню кнопку гучності, потім натисніть і утримуйте верхню кнопку, доки не побачите логотип Apple.
60 Проблеми з стільниковими даними
Якщо у вас є iPad із стільниковим зв’язком і у вас виникають проблеми з ним, відкрийте Центр керування та переконайтеся, що ви не в режимі польоту. Якщо є, вимкніть його. Якщо піктограма статусу у верхній частині екрана показує Немає послуг, це означає, що мобільний Інтернет недоступний у вашому поточному місці. Якщо ви не можете отримати з’єднання незалежно від того, де ви знаходитесь, перейдіть у «Налаштування» > «Стільниковий зв’язок», вимкніть і знову ввімкніть його.
61 Який у мене iPad?
Знайдіть номер моделі на задній панелі пристрою дрібним шрифтом. Це буква, за якою йдуть чотири цифри. Тепер перейдіть на сторінку https://apple.co/416My0y і знайдіть це. Натисніть Cmd+F і введіть номер на комп’ютері Mac або торкніться піктограми «Поділитися» та натисніть «Знайти на сторінці» на мобільному пристрої.