HomeKit – розумний дім від Apple

   HomeKit: як настроїти і використовувати

   HomeKit став  кращим – настав час навести порядок у своєму розумному домі за допомогою Mac або iPhone

   Протягом останніх  років  розроблялося програмне забезпечення декількома  компаніями для керування розумними побутовими  пристроями і технологіями, на світ народилися такі новинки як HomeKit від Apple  Alexa від Amazon і Google Home.  Однак усі три компанії були розчаровані повільним впровадженням технологій розумного дому, тому в 2019 році вони об’єдналися, щоб розробити нову технологію під назвою Matter “Матерія”.

   HomeKit насправді є частиною Matter, тому будь-який пристрій, який підтримує Matter, також працюватиме з HomeKit, і ви все одно зможете керувати цим пристроєм за допомогою Siri та програми Home на своїх пристроях Apple, як і будь-яким іншим обладнанням HomeKit.

   Звичайно, це гарна новина для Apple, але Matter розширює свою мережу, а також забезпечує сумісність з Amazon Alexa та Google Home. Це означає, що розумний світильник або інший пристрій, який підтримує Matter, все одно працюватиме з вашими пристроями Apple, але також працюватиме з Amazon Alexa та Google Home.

   У цій статті ми покажемо вам, як налаштувати свій розумний дім за допомогою HomeKit, і ми розглянемо цікаві речі, які ви можете робити з ним, коли він буде налаштований. HomeKit неухильно вдосконалюється, тож зараз гарний час почати роботу над своїм розумним домом.

   Як працює HomeKit

   Один додаток, щоб керувати  всіма пристороями і можливостями  за допомогою Siri

   Зараз немає дефіциту розумних пристроїв, якими ви можете керувати за допомогою свого iPhone або iPad: розумні динаміки, освітлення, камери спостереження та навіть термостати та елементи керування для систем кондиціонування повітря. Проблема в тому, що для всіх цих пристроїв потрібні окремі програми. Якщо ми коли-небудь  захочеми досягнути    домашньої автоматизації, тоді нам потрібен простіший спосіб керування всіма нашими розумними пристроями.

   Apple розробила HomeKit – центральну систему керування, яка об’єднує всі наші розумні пристрої. Програмне забезпечення HomeKit вбудовано в комп’ютери Mac iPhone та iPad, а також приставку Apple TV, і керується через програму Home або за допомогою Siri. Apple також дозволяє іншим виробникам вбудовувати HomeKit у власні розумні пристрої, замість того, щоб покладатися на окремі програми.

   Наявність центральної точки керування багатьма різними пристроями було абсолютно правильною ідеєю – і Apple потрапила туди раніше, ніж Amazon чи Google. Ще одна сильна сторона HomeKit полягає в тому, що він також дає змогу багатьом пристроям працювати разом, використовуючи «шаблони» та «автоматизацію». Шаблони дозволяють разом керувати групою пристроїв, наприклад, за допомогою Siri, щоб сказати «вимкни все світло внизу» перед сном або «вимкни камери спостереження», коли ви повертаєтесь додому ввечері. Автоматизація забезпечує ще точніший контроль, дозволяючи пристроям реагувати на певні умови, наприклад вмикати вашу камеру безпеки в певний час доби або вмикати світло, якщо камера виявляє рух.

    

   Використання HomeKit як частини Matter означає, що пристрої, які його підтримують, залишаться сумісними з програмою Home і Siri на пристроях Apple. Однак участь Amazon і Google означає, що розумною колонкою або лампочкою, яка працює з Matter, можна керувати за допомогою голосових команд Siri на ваших пристроях Apple, але вона також працюватиме з Alexa від Amazon або Google Assistant на пристроях сторонніх виробників.

   Це звучить як безпрограшна ситуація, яка дає Apple поштовх на ринку розумного дому, а також забезпечує більший вибір розумних пристроїв, які ми можемо придбати для наших домівок, знаючи, що всі вони працюватимуть разом швидко та легко.  Однак Matter 1.0 було випущено лише в жовтні 2022 року, тому наразі не так багато пристроїв, які підтримують Matter. Але оскільки Apple, Amazon і Google підтримують цей новий стандарт, незабаром Matter стане центральною технологією в центрі сучасного розумного будинку.

   Matter — це протокол зв’язку, який дозволяє різноманітним пристроям розумного будинку спілкуватися один з одним. 

   Команди Matter можна передавати з одного пристрою на інший за допомогою звичайних мереж Wi-Fi, Ethernet або Bluetooth. Однак тут є проблема, оскільки для використання Ethernet потрібні фіксовані дротові з’єднання, що може бути незручним у багатьох домівках. Використання Wi-Fi є більш зручним і ідеальним для портативних пристроїв, але потребує досить багато енергії, і це створює проблеми для пристроїв, що живляться від батареї, таких як камери безпеки або датчики, які потрібно підключити до вашої мережі Wi-Fi. 24 години на добу протягом місяців. Bluetooth є більш енергоефективним, але має більш обмежений діапазон, тому він не ідеальний для підключення кількох пристроїв, які можуть бути розкидані по різних кімнатах у вашому домі.

   Рішенням цієї проблеми є Thread – нова бездротова технологія, яка має низькі потреби в електроенергії, ніж Bluetooth, у поєднанні з більшою швидкістю та радіусом дії Wi-Fi. Першим продуктом Apple, який підтримував Thread, був HomePod mini, який був запущений ще в 2020 році, і Thread тихо був включений як підготовка до появи Matter 

   Протягом останніх кількох років ряд інших виробників включили Thread у свої світильники, камери безпеки та інші пристрої, хоча ще невідомо, чи можна оновити ці пристрої для підтримки Matter. На веб-сайті Apple зазначено, що додаток Home на пристроях Apple тепер оновлено для підтримки Matter, а також HomeKit. Новий Apple TV 4K, який був запущений у жовтні минулого року – після жовтневого випуску Matter – був першим продуктом Apple, який підтримує як Matter, так і Thread прямо з коробки, готовий до наступного етапу еволюції технології розумного дому.

   Налаштування пристроїв у програмі Home

   Програмне забезпечення HomeKit вбудовано в macOS, iOS, T iPadOS і навіть tvOS на Apple TV. Однак ви керуєте своїми освітлювальними приладами, сумісними з HomeKit, та іншими пристроями за допомогою програми Home, яка в основному орієнтована на iPhone та iPad. Також є версії програми для Mac і Apple TV, але вони не дозволяють додавати нові пристрої HomeKit.

   Звичайно, будь-яким пристроєм, налаштованим у програмі Home, також можна керувати за допомогою голосових команд Siri, наприклад «увімкніть світло на кухні» або «зменшіть гучність» під час відтворення музики на динаміку.

   ЯК розпочати роботу з Home

   1 Ласкаво просимо додому

   Програма «Дім» автоматично створює «Мій дім» як розташування за умовчанням для всіх пристроїв. Він може виявити HomePod і навіть знати, що HomePod знаходиться в офісі, тому він додає Office як нову кімнату в My Home.

   2 Домашні налаштування

   Давайте все налаштуємо, перш ніж додавати нові пристрої HomeKit. Натисніть кнопку меню (три крапки у верхньому правому куті) і виберіть Налаштування будинку. За бажанням ви також можете редагувати макет головного екрана.

   3 Додайте людей

    Програма розпізнає вас як власника цього дому, але команда «Запросити людей» дозволяє вам спільно контролювати свої пристрої HomeKit.

   Як додати пристрої та кімнати

   Натисніть «+», щоб відкрити меню «Додати», де можна додати нові пристрої, які в Apple називають «аксесуарами». Ви також можете створити нові кімнати та навіть абсолютно новий дім для пристроїв в іншому місці, наприклад на вашому робочому місці.

   2 Миттєве налаштування

   Тут HomeKit стає справді розумним. Лампочка LIFX Mini підтримує HomeKit, тож замість того, щоб використовувати окрему програму LIFX, програма Home на iPhone автоматично виявляє її. Просто торкніться світла, щоб додати його.

   3 Додайте кімнати

   На даний момент створено лише одну кімнату – Office для HomePod, але програма Home запитає, де ви хочете використовувати нові аксесуари. Виберіть «Вітальня», і це буде додано на головний екран програми.

   ДІМ ДЛЯ MAC

   Додаток Home було перероблено для Ventura. Ви можете додавати нові пристрої лише на iPhone або iPad, хоча комп’ютери Mac можуть керувати доданими пристроями.

   КІМНАТА ЗА КІМНАТОЮ

   Комп’ютери Mac і iPad мають бічну панель, на якій перераховані всі кімнати у вашому домі разом із основними категоріями пристроїв. Ви можете клацнути, щоб переглянути докладнішу інформацію.

   ВИБРАНЕ

   Пристрої в програмі Home зазвичай упорядковано за кімнатами, але ви також можете зробити деякі пристрої вибраними, які відображаються вгорі для легкого доступу.

   КЛЮЧОВІ КАТЕГОРІЇ

   Остання версія програми Home також показує ключові категорії пристроїв. Це полегшує керування групами пристроїв одночасно.

   Розробка сценарію

   За допомогою програми Mac Home ви можете додавати кімнати до дому, а також створювати автоматизовані пристрої або сценарії, які дають змогу керувати кількома пристроями разом.

   ЯК персоналізувати контроль

   1 Додайте автоматизацію

   Програма Home також запитає, чи хочете ви використовувати «автоматизацію». Це команди, які автоматично реагують на певні умови, наприклад використання служб визначення місцезнаходження на iPhone, щоб увімкнути світло LIFX, коли ви повертаєтеся додому.

   2 Елементи керування пристроєм

   Тепер ви можете бачити всі кімнати, налаштовані в цьому домі. Ви можете вмикати або вимикати пристрої, торкаючись їхніх піктограм, але натискання й утримання відображатиме додаткові елементи керування, як-от рівні яскравості світла чи гучність динаміка.

   3 Центр управління

   Програма Home також з’являється в Центрі керування, забезпечуючи швидке керування прямо з екрана блокування. Існує одна кнопка для запуску програми Home, але Центр керування також може дізнатися, які пристрої ви використовуєте найчастіше.

   Керування своїми пристроями

   Наразі ми спостерігали  за процесом додавання пристроїв до програми Home і їх призначенням в  певних кімнатах у вашому домі. Але, звичайно, ви також повинні мати можливість контролювати роботу всіх своїх пристроїв. Різні типи пристроїв забезпечуватимуть власні специфічні елементи керування, наприклад, елементи керування яскравістю чи кольором для освітлення або керування температурою та таймером для термостата.

   В ЗОНІ

   Але керування окремими пристроями — це лише початок можливостей HomeKit, і справжня перевага полягає в тому, що він також дозволяє багатьом різним пристроям працювати разом усім одночасно. Програма Home фактично надає кілька варіантів спільного керування декількома пристроями. Ми вже бачили, що програма Home дозволяє призначати пристрої до певних кімнат, але також можна створювати «зони», які включають кілька різних кімнат. Таким чином ви можете швидко ввімкнути набір камер безпеки у «зовнішній» зоні або вимкнути все світло в «нижній» зоні, коли лягаєте спати ввечері.

   Остання версія програми Home у Ventura та iOS або iPadOS 16 також об’єднує подібні пристрої, як-от освітлення, динаміки чи пристрої безпеки. Це корисно для отримання швидкого огляду певного набору пристроїв, наприклад системи безпеки, яка включає кілька камер і датчиків руху, які можуть бути розміщені в різних кімнатах або місцях у будинку чи іншій будівлі.

   Ваш домашній центр

   Є ще одна річ , яку слід пам’ятати про використання HomeKit і програми HomeЩоб користуватися всіма функціями програми Home, включаючи автоматизацію та дистанційне керування пристроями, коли ви перебуваєте далеко від дому, вам також потрібен домашній концентратор, який виступає як центральна точка керування для всіх ваших розумних пристроїв.

   На даний момент ви можете використовувати iPad, HomePod або HomePod mini або Apple TV box як домашній центр. Вам не потрібно нічого робити, щоб налаштувати свій хаб, оскільки програма Home робить усе автоматично, щойно виявляє відповідний пристрій Apple. Однак Apple заявила, що планує поступово відмовитися від iPad, оновивши програму Home. Це може розчарувати деяких користувачів, які зараз використовують iPad як домашній центр.

   Крім усього іншого, ваш домашній центр повинен залишатися вдома, щоб контролювати всі ваші розумні пристрої, і, оскільки Apple все частіше пропонує iPad як альтернативу звичайному ноутбуку, ви все одно не можете покладатися на те, що iPad завжди буде вдома. . Пам’ятайте також, що HomePod (2-го покоління) і Apple TV 4K (з Ethernet), а також HomePod mini підтримують бездротову технологію Thread, яка знадобиться для керування новим поколінням інтелектуальних пристроїв, які підтримують Matter і Thread.