Посібник для початківців з Time Machine

   Time Machine вбудовано в macOS, тому немає жодних перешкод для того, щоб  створити резервну копію свого Mac

   Time Machine тайм машін

   Apple вперше запустила Time Machine 15 років тому, намагаючись максимально спростити користувачам Mac регулярне резервне копіювання та мати можливість відновлювати будь-що з одного файлу на весь Mac з мінімумом затраченого часу і нервів.

   Time Machine була запущена разом із частиною обладнання Apple, відомою як Time Capsule, яка поєднувала маршрутизатор AirPort і жорсткий диск. Ідея полягала в тому, що ви використовували б мережевий жорсткий диск із Time Machine для резервного копіювання портативних комп’ютерів Mac без проводів. Time Capsule було припинено у 2018 році, але Time Machine продовжує жити та була оновлена ​​після появи файлової системи Apple (APFS) у macOS Sierra.

   Ви можете використовувати будь-який локально підключений жорсткий диск або SSD як місце призначення для  резервних копій Time Machine. Ви також можете використовувати папку на комп’ютері Mac, підключеному до тієї ж мережі, або мережевому сховищі (NAS). Однак не всі NAS працюють із Time Machine; пристрій має підтримувати або останню версію SMB, або протокол Apple Filing Protocol (AFP), який зараз не підтримується. Щоб використовувати NAS, вам потрібно ознайомитися з інструкціями виробника щодо налаштування його для використання з Time Machine.

   Як користуватися машиною часу

   Встановіть і забудьте про це – як тільки це буде зроблено, ви навіть не дізнаєтесь, що Time Machine запущено

   Time Machine мак

   Time Machine створює резервні копії вашого Mac з інтервалом у годину, копіюючи лише ті файли, які були змінені з моменту останнього резервного копіювання.

   Машина часу створює інкрементні резервні копії вашого Mac. Це означає, що кожного разу, коли виконується резервне копіювання, воно копіює лише ті файли, які були змінені з часу попереднього резервного копіювання. Він зберігає знімки ваших даних щогодини протягом попередніх 24 годин, раз на день за попередній тиждень і раз на тиждень за попередній місяць. Таким чином ви зможете повернути свій Mac до стану, в якому він був у будь-який момент за попередні 24 години, а також відновити файли, видалені місяць тому. Time Machine зберігає щомісячні резервні копії, доки не закінчиться вільний простір для зберігання, після чого видаляється найстаріша. Окрім використання Time Machine для відновлення файлів, ви можете використовувати його з macOS Recovery під час перевстановлення macOS, щоб відновити налаштування з попередньої інсталяції.

   Time Machine також зберігає знімки на вашому початковому диску, тому ви можете відновити з них, навіть якщо резервний диск Time Machine недоступний. Він зберігає щогодинні знімки за попередні 24 години, а також копію останньої успішної резервної копії. Локальні знімки зберігаються лише за наявності вільного місця, а простір, який вони займають, позначається macOS як доступний, тому вони не зменшують доступну ємність диска. Відновлення з локальних знімків відбувається автоматично, якщо диск резервної копії недоступний.

   Інтерфейс Time MachineTime Machine клон

   1 Панель керування Коли виконується резервне копіювання, цей індикатор перебігу показує, скільки часу залишилося для виконання.

   2 Швидкі посилання «+» дозволяє додати інший диск як місце призначення Time Machine, а «–» — видалити його.

   3 Параметри довідки дозволяють установити частоту резервного копіювання, встановити максимальне використання диска та виключити папки.

   4 Зовнішній вигляд Маючи власну панель у «Налаштуваннях системи», Time Machine тепер знаходиться в «Параметри системи» > «Загальні».

   ЯК налаштувати машину часу

   1 Виберіть диск

   Виберіть диск для резервного копіювання. Ви можете використовувати будь-який том на локально підключеному диску. Але якщо на ньому є дані, Time Machine зітре їх перед тим, як розпочне перше резервне копіювання. Ви також можете використовувати мережеве сховище.

   диск для копії Time Machine

   2 Виберіть диск

   Підключіть диск до свого Mac і зачекайте, поки він підключиться. У меню Apple виберіть «Параметри системи». Натисніть «Загальні», а потім «Машина часу». Натисніть «Додати диск резервного копіювання», виберіть том, який ви бажаєте використовувати, а потім натисніть «Налаштувати диск».

   налаштування Time Machine

   3 Завершіть налаштування

   Якщо ви бажаєте зашифрувати свої резервні копії, залиште для параметра «Шифрувати резервну копію» значення «Увімк.» і введіть пароль, введіть пароль ще раз і введіть підказку. Щоб установити ліміт використання диска, виберіть Custom і встановіть ліміт. Натисніть Готово, щоб завершити налаштування.

   4 Виберіть параметри

   Time Machine автоматично планує резервне копіювання. Ви можете це змінити. Натисніть «Параметри» та виберіть пункт «Частота резервного копіювання». Якщо ви хочете створити резервну копію MacBook, навіть коли він працює лише від акумулятора, увімкніть це.

   5 Виключіть папки

   Ви можете виключити папки, як, скажімо, папку «Програми» з резервних копій. Щоб вибрати, що виключити, натисніть «+» у «Параметрах», перейдіть до папки та виберіть її або перетягніть папку у вікно. Натисніть Готово, щоб завершити.

   6 Запустіть резервне копіювання вручну

   Якщо ви налаштували Time Machine на резервне копіювання лише вручну або якщо резервне копіювання не створювалося деякий час, і ви хочете розпочати резервне копіювання вручну, клацніть піктограму Time Machine на панелі меню та виберіть «Створити резервну копію зараз». Розпочнеться резервне копіювання.

   7 Зупиніть резервне копіювання

   Якщо з будь-якої причини потрібно зупинити резервне копіювання, клацніть пункт меню Time Machine і виберіть «Зупинити це резервне копіювання». Ви можете перезапустити резервне копіювання, коли будете готові, знову клацнувши на панелі меню та вибравши «Почати резервне копіювання».

   8 Видаліть резервний диск

   Якщо ви більше не хочете використовувати диск як місце резервного копіювання Time Machine, перейдіть до System Settings > General > Time machine. Натисніть «X» поруч із індикатором перебігу, якщо виконується резервне копіювання. Натисніть «–» і підтвердьте видалення диска.

   9 Вирішіть проблему резервного копіювання

   Резервне копіювання іноді не завершується з кількох причин. Якщо це станеться, клацніть «Машина часу» на панелі меню, виберіть «Відкрити налаштування машини часу» та клацніть червоний «i», щоб дізнатися, що спричинило збій, і вирішити його.

   Відновіть свої дані

   Незалежно від того, чи потрібен вам лише один файл, чи відновити весь Mac

   Time Machine отримала свою назву через те, як її інтерфейс дозволяє повертатися до попередніх днів і тижнів.

   Коли Apple вперше запустила TimeMachine, вона представила його як спосіб повернути ваш Mac до попереднього моменту часу, днів або навіть тижнів тому, до того, як ви змінили або видалили файли.  Time Machine залишився практично незмінним, відображаючи складені вікна Finder і стрілки для «подорожі» вперед і назад. Коли ви знайдете потрібну дату, ви зможете переміщатися в Finder так, ніби ви повернулися до цієї дати, і відновити будь-які файли, які ви змінили або видалили та хочете відновити.

   Тепер Time Machine є невід’ємною частиною процесу відновлення після програмної катастрофи. Це перший параметр у списку, коли ви завантажуєтеся в режим відновлення та запускаєте утиліти macOS. А якщо вам потрібно перевстановити macOS, ви можете використовувати Time Machine для відновлення файлів і налаштувань.

   ЯК відновити файли в Time Machine

   1 Запустіть Time Machine

   Якщо ви виявили, що видалили файл або вам потрібна його раніша версія, клацніть піктограму Time Machine на панелі меню, виберіть «Переглянути резервні копії Time Machine» і зачекайте, доки на екрані з’являться складені вікна Finder.

   2 Знайдіть резервну копію

   Переміщайтеся між резервними копіями, використовуючи стрілки вгору та вниз праворуч від вікна Finder. Зверніть увагу на дату й час, які відображаються між стрілками, і продовжуйте, доки не знайдете потрібну дату й час.

   3 Відновіть файл

   Коли ви знайдете потрібну резервну копію, знайдіть потрібний файл або переміщуйтесь у вікні Finder, як зазвичай. Коли ви знайдете файл, натисніть «Відновити», щоб ця версія замінила поточну версію.

   Як використовувати Time Machine у ​​macOS Recovery

   1 Завантажтеся в режимі відновлення

   На Apple silicon Mac вимкніть, потім натисніть і утримуйте кнопку живлення. Натисніть «Параметри» в параметрах запуску, а потім «Продовжити». На Intel Mac завантажтеся, утримуючи Cmd+R, і відпустіть, коли побачите логотип Apple.

   2 Відновіть із резервної копії

   У вікні утиліт macOS виберіть «Відновити з Time Machine», щоб відновити всі файли та налаштування з останньої резервної копії. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб вибрати резервну копію та завершити процес.

   3 Перевстановіть і відновіть

   Щоб перевстановити macOS, виберіть цей параметр у macOS Utilities. Дотримуйтеся вказівок на екрані. Коли запуститься Migration Assistant, виберіть «З резервної копії Time Machine або диска запуску», натисніть «Продовжити» та виберіть резервну копію.

   Time Machine поради

   1 Швидко знаходьте 

   Якщо файлу, який ви хочете відновити, кілька днів або тижнів тому, замість того, щоб шукати резервну копію за допомогою стрілок, перемістіть вказівник у нижній правий кут екрана, а потім вгору по позначках, які з’являться, доки не досягнете дати.

   2 Налаштуйте новий Mac

   Щоб налаштувати новий Mac із резервною копією поточного Mac із Time Machine, підключіть диск резервного копіювання до нового Mac під час першого завантаження. Потім виберіть перший параметр у Migration Assistant і виберіть резервну копію Time Machine.

   3 Попередній перегляд файлу

   Якщо ви не впевнені, чи файл, який ви знайшли під час використання Time Machine, є тим, який ви дійсно хочете відновити, ви можете переглянути його за допомогою Quick Look. Просто виберіть його у вікні Finder як зазвичай і натисніть клавішу пробілу.

   Альтернатива машині часу

   Варіанти сторонніх розробників для резервного копіювання вашого Mac

   Є кілька інструментів сторонніх розробників, які дозволяють створювати резервні копії вашого Mac. А онлайн-інструменти резервного копіювання, як-от Backblaze ( backblaze.com ) і Carbonite ( carbonite.com ), мають клієнти Mac для своєї власної служби. Серед інструментів, які створюють резервні копії вашого Mac на приєднаний диск, Carbon Copy Cloner ( bomich.com ) і SuperDuper  дозволяють створювати завантажувальні клони вашого Mac, а також планувати кілька процедур резервного копіювання. А ChronoSync ( econtechnologies.com ) дозволяє планувати синхронізацію папок на вашому Mac із папками на зовнішньому диску.

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *