Wi-Fi 7

      Як працює Wi-Fi 7 і чим він відрізняється від попередніх версій Wi-Fi

      Чи можна купити маршрутизатор Wi-Fi 7 прямо зараз?

      Термін «Wi-Fi» насправді є лише маркетинговим ходом

      Wi-Fi базується на міжнародному технологічному стандарті, відомому як 802.11, який постійно вдосконалюється. Wi-Fi 5 базувався на 802.11ac, а Wi-Fi 6 і 6E використовували новий 802.11ax. Однак Wi-Fi 7 — це такий великий крок вперед, що технологія 802.11 приймає новий суфікс «b» із повною назвою 802.11be.

      На щастя, останні Mac, iPhone та iPad вже кілька років мають новіший Wi-Fi 6, тому, якщо у вас є Mac або мобільний пристрій, який підтримує Wi-Fi 6, тоді варто придбати новий маршрутизатор, який також підтримує Wi -Fi 6 забезпечує вищу продуктивність і більшу надійність для домівок і підприємств, де багато пристроїв підключено до мережі одночасно.

      Тоді, приблизно рік тому, компанії, які виробляють маршрутизатори Wi-Fi, перейшли до ще новішого Wi-Fi 6E, який є найсучаснішим технологією Wi-Fi.

      Однак Apple представила Wi-Fi 6E лише в кількох останніх моделях Mac і iPad на початку 2023 року, тому більшості людей поки що немає потреби купувати новий маршрутизатор для оновлення до Wi-Fi 6E.

      Маршрутизатори Wi-Fi 7 уже доступні, але технологія буде уніфікована лише цього року.

      Виробник маршрутизаторів TP-Link стверджує, що є першою компанією, яка випустила нові маршрутизатори, які підтримують Wi-Fi 7, але якщо ви подивитеся на офіційний веб-сайт Wi-Fi Alliance wi-fi.org – організації, яка наглядає за розвитком технології Wi-Fi – ви побачите, що Wi-Fi 7 насправді все ще є в списку як «у розробці»…

      Однак це траплялося й раніше, оскільки технічні характеристики кожного нового покоління Wi-Fi зазвичай публікуються за кілька місяців до офіційного затвердження нового стандарту, щоб дати виробникам маршрутизаторів час підготуватися до нової технології. Отже, хоча ви можете придбати новий маршрутизатор Wi-Fi 7 прямо зараз, він, ймовірно, не буде широко доступний до кінця 2023 року. І ми знаємо, що Apple має тенденцію випускати великі оновлення продукту раз на рік, тому, ймовірно, не представить Wi-Fi 7 на будь-якому новому комп’ютері Mac або iPad  наступного року. Незважаючи на це, можна підвести підсумки розвитку технології Wi-Fi і побачити, яких покращень ми можемо очікувати, коли Wi-Fi 7 офіційно з’явиться .

      Покоління Wi-Fi

      Версія Wi-Fi, з якою ми найбільше знайомі, – це Wi-Fi 5, який був представлений у 2014 році. Він пропонував максимальну теоретичну швидкість 3,5 гігабіт на секунду (Гбіт/с), хоча фактичні швидкості в реальному світі, як правило,  досить трохи нижчий – і міг передавати «дводіапазонний» Wi-Fi, використовуючи дані в діапазонах частот 2,4 ГГц і 5 ГГц (тоді як деякі дорожчі маршрутизатори також можуть передавати «тридіапазонний» Wi-Fi, створюючи другий , також окрема мережа 5 ГГц).

      З Wi-Fi 7 пов’язано багато технічної даних – ми все ще намагаємося з’ясувати,  але, мабуть, найважливіша нова функція Wi-Fi 7 називається MLO, або «багатоканальна робота». .

      Ви, напевно, знаєте, що звичайні маршрутизатори Wi-Fi можуть передавати дані в різних частотних діапазонах, причому маршрутизатори Wi-Fi 5 і Wi-Fi 6 використовують діапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц, а Wi-Fi 6E також додав новий діапазон 6 ГГц. Однак, коли ваш Mac, iPhone або iPad підключається до вашого маршрутизатора, він може одночасно надсилати й отримувати дані лише в одному з цих діапазонів частот, тому ви не отримуєте повної швидкості, на яку здатний маршрутизатор.

      Новий стандарт Wi-Fi 7 не додає нових частотних діапазонів – він усе ще використовує ті самі діапазони 2,4 ГГц/5 ГГц/6 ГГц, що й Wi-Fi 6E. Однак «багатоканальна робота» дозволяє маршрутизатору Wi-Fi 7 надсилати та отримувати дані, використовуючи два або три діапазони частот одночасно – ефективно поєднуючи окремі частотні діапазони в єдиний надшвидкісний діапазон, який розкриває повний потенціал швидкості маршрутизатор.

      Wi-Fi 5 працював дуже добре та проіснував цілих п’ять років, перш ніж у 2019 році з’явився Wi-Fi 6. Він використовував ті самі діапазони частот, що й Wi-Fi 5, але забезпечував вищу продуктивність із максимальною швидкістю 9,6 Гбіт/с. Wi-Fi 6 також з’явився на початку «Інтернету речей» (IoT), коли багато людей почали використовувати нові інтелектуальні пристрої, такі як освітлення, динаміки та камери безпеки у своїх домівках. Таким чином, окрім забезпечення вищої швидкості, Wi-Fi 6 також представив нові функції, такі як OFDMA (множинний доступ з ортогональним частотним поділом), що покращило здатність маршрутизаторів передавати дані на велику кількість різних пристроїв одночасно.

      Потім, через рік, з’явився Wi-Fi 6E – буква «E» означає «розширений», оскільки він додав можливість також передавати в абсолютно новому діапазоні частот 6 ГГц.

      Однак, здається, це було трохи передчасно, і в той час як виробники маршрутизаторів охоче запускали дорогі нові маршрутизатори Wi-Fi 6E, такі компанії, як Apple, були раді дотримуватися простого Wi-Fi 6. І, як уже згадувалося, Apple лише нещодавно представила Wi-Fi 6E в обмеженій кількості нових моделей Mac і iPad. (Wi-Fi 6E є в  M2 Mac – Mac mini і MacBook Pro.)

      Звичайно, варто розглянути маршрутизатор Wi-Fi 6E, якщо ви хочете оновити старий маршрутизатор Wi-Fi 6, але зараз багато людей, можливо, вважають за краще просто пропустити Wi-Fi 6E взагалі, оскількиМайбутня версія Wi-Fi 7, схоже, стане одним із найбільших оновлень технології Wi-Fi. Також відомий як 802.11be, Wi-Fi 7 підтримує ті самі частотні діапазони – 2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц – але летить у майбутнє з максимальною теоретичною швидкістю 46 Гбіт/с. Ті з нас, хто все ще має лише домашнє широкосмугове з’єднання зі швидкістю 100 Мбіт/с, мабуть, зададуться питанням, у чому полягає ця метушня, але ці швидкості створені для роботи з новими технологіями та програмами, такими як доповнена реальність (AR) і віртуальна реальність (VR), потокове відео 8K і масштабні відеоконференції. Таким чином, хоча деякі оновлення Wi-Fi можуть здаватися непотрібними для багатьох із нас, Wi-Fi 7 стане важливим кроком у створенні високошвидкісного Wi-Fi, який буде необхідним для майбутнього мереж та Інтернету.

      Apple лише нещодавно представила Wi-Fi 6E з M2 Mac, такими як Mac mini і MacBook Pro.

      Залишити відповідь

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *